Rozwój miał rywala na łopatkach i... stracił punkty. "Daliśmy d**y"

W 30. minucie meczu Adam Żak wykorzystał rzut karny i było 2:0 dla grającego w przewadze Rozwoju. Potem piłkarze ze Zgody dokonali "cudu" i zdobyli tylko punkt.

Beata Fojcik
Po zremisowanym 2:2 spotkaniu z rybnickim spadkowiczem katowiczanie nie mogli uwierzyć, że nie zdołali wygrać meczu, który powinni byli mieć pod kontrolą. Zaczęło się przecież od prowadzenia po pięknym strzale Roberta Tkocza, a w 30. minucie gry wynik podwyższył Adam Żak. Młody napastnik wykorzystał jedenastkę po tym jak przyczynił się do wyrzucenia z boiska stopera gości. - Myślę, że faul na mnie był ewidentny. Czułem się na siłach i podszedłem do karnego - mówi napastnik, który posłał piłkę w środek bramki.
Co do słuszności decyzji arbitra odmienne zdanie miał Marcin Grolik, który starł się z Żakiem, za co zobaczył czerwoną kartkę. - Sądzę, że faul był pół na pół - rywal mnie ciągnął, ja go ciągnąłem. W momencie, gdy on się wywrócił, kopnął mnie w stopę i obaj się przewróciliśmy. Sędzia dał i karny, i jak zwykle czerwoną kartkę - nie zgadza się z werdyktem obrońca przyjezdnych.Druga połowa w wykonaniu Rozwoju była już całkiem inna. Osłabiony ROW Rybnik najpierw zdobył kontaktową bramkę autorstwa Michała Płonki i w końcówce potyczki doprowadził do wyrównania za sprawą trafienia Marka Krotofila. - To był nasz błąd, bo mieliśmy w głowach dwubramkowe prowadzenie i myśleliśmy, że mecz sam się ułoży. ROW pokazał jak walczyć do końca, a my daliśmy d**y - ocenia 19-latek, któremu wtóruje Grolik.
Adam Żak sprawiał wiele problemów obronie z Rybnika Adam Żak sprawiał wiele problemów obronie z Rybnika
Zawodnicy obu ekip upatrywali przyczynę zmiany losów spotkania w zbyt dużym samouspokojeniu Rozwoju Katowice. - Przeciwnik chyba się rozluźnił i wyszedł na drugą połowę z myślą, że prowadzi i gra w przewadze, tym samym mecz jest wygrany. A chłopaki pokazali jak powinno się grać w piłkę i że spotkanie trwa dwie połowy, a nie tylko jedną - tłumaczy Grolik.

- Pewne rozluźnienie weszło w naszą drużynę, Myśleliśmy, że już wygraliśmy, jednak zespół ROW-u zagrał dobrze po przerwie. Grali w dziesiątkę i starali się. Strzelili nam dwie bramki ze stałych fragmentów gry i to nas najbardziej boli - kończy Żak.

Powrót z zaświatów - relacja z meczu Rozwój Katowice - Energetyk ROW Rybnik

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!