Niespodzianka w Legionowie, Błękitni gromią - wyniki sobotnich meczów 2. kolejki II ligi

Do sporej niespodzianki doszło w Legionowie, gdzie przegrało faworyzowane Zagłębie Sosnowiec. Nadspodziewanie wysokim zwycięstwem zakończyło się także starcie Błękitnych z Wisłą Puławy.

Mateusz Lis
Mateusz Lis
Duma Powiśla - taki przydomek ma Wisła Puławy. W sobotę o dumie piłkarze jak i kibice powinni zapomnieć. Puławianie zebrali tęgie lanie od Błękitnych Stargard Szczeciński na ich obiekcie. Gospodarze prowadzili już po ośmiu minutach, gdy skuteczną główką popisał się Oskar Fijałkowski. Pięć minut później Konrad Nowak skierował futbolówkę do bramki gospodarzy, ale arbiter odgwizdał spalonego. Kilka minut później Błękitni podwyższyli prowadzenie. Po zmianie stron najpierw zaczęło się nieźle dla Wisły. W 51. minucie Michał Leszczyński obronił strzał Michała Magnuskiego z rzutu karnego, ale siedem minut później czerwoną kartkę za wejście nakładką ujrzał Christopher Edwards. Grę w przewadze gospodarze udokumentowali jeszcze dwoma bramka wygrywając ostatecznie 4:0 i był to najniższy wymiar kary dla Wisły.
Do dużej niespodzianki doszło w Legionowie. Legionovia ograła jednego z pretendentów do awansu - Zagłębie Sosnowiec. Emocje dostarczyła dopiero druga połowa meczu. Jedyna bramka padła w 63. minucie po kontrataku, gdy Sebastian Czapa dośrodkował idealnie na głowę Lazara Pavića. W kolejnych minutach obie drużyny miały dogodne okazje do zdobywania bramek, ale świetnie spisywali się obrońcy. W doliczonym czasie gry kapitalnego gola mógł zdobyć Paweł Broniszewski, ale piłka po jego strzale z 40 metrów trafiła w słupek.

Bez punktów oraz bez zdobytych bramek jest w tym sezonie Stal Stalowa Wola. Stalówka przegrała w Częstochowie z tamtejszym Rakowem. Mecz mógł się różnie ułożyć. Jeszcze w pierwszej połowie stalowowolanie zmarnowali rzut karny. Tuż przed przerwą do siatki trafił Wojciech Reiman, który do Częstochowy trafił tego lata właśnie ze Stali. Gości pogrążył dziesięć minut przed końcem Artur Pląskowski.

Pasjonujący mecz obejrzeli kibice w Katowicach. Po półgodzinie gry wydawało się, że trzy punkty w meczu z Energetykiem zdobędzie Rozwój. Najpierw piękną bramkę zdobył Robert Tkocz, a później z rzutu karnego trafił Adam Żak. W dodatku w 28. minucie czerwoną kartkę ujrzał Marcin Grolik. Po zmianie stron niespodziewanie to grający w osłabieniu ROW Rybnik doszedł do głosu. Tuż po przerwie gola kontaktowego głową zdobył Michał Płonka, a trzy minuty przed ostatnim gwizdkiem sędziego punkt dla gości uratował Marek Krotofil.

Ciężkie początki w II lidze ma beniaminek z Góry. Debiutujący na tym szczeblu rozgrywkowym zespół grał w Tarnobrzegu jako gospodarz. Siarka wygrała po bramce zdobytej tuż przed przerwą. Na listę strzelców wpisał się Marcin Truszkowski wykorzystując kuriozalny błąd bramkarza. Po zmianie stron Nadwiślan ambitnie atakował, ale napastnikom brakowało wykończenia.

Wciąż bramki nie potrafią zdobyć gracze Okocimskiego KS Brzesko. W dodatku tym razem stracili gole, a trzy punkty ze stadionu spadkowicza wywiózł MKS Kluczbork. Na prowadzenie goście wyszli w 18. minucie. Gospodarze nieumiejętnie rozgrywali piłkę. Przejął ją Piotr Burski i dograł idealnie do Wojciecha Hobera, który bez trudu skierował futbolówkę do pustej bramki. W kolejnych minutach oba zespoły atakowały, ale to goście ponownie trafili do siatki. Do zagranej z własnej połowy piłki świetnie wystartował Burski. Uciekł obrońcom, minął bramkarza i wpakował piłkę do pustej bramki. Do końca meczu goście nie pozwolili już sobie strzelić bramki i wywalczyli komplet punktów.

Na pierwszą wygraną w tym sezonie czeka także drugi z beniaminków. Kotwica Kołobrzeg przegrała w Mielcu ze Stalą 0:1. Tym samym mielczanie zdołali zmazać plamę po klęsce w Sosnowcu. Jedyny gol padł w 34. minucie. Błąd obrońców w kryciu skrupulatnie wykorzystał Rafał Jankowski.

Wyniki 2. kolejki gr. wschodniej II ligi:

[b]Błękitni Stargard Szczeciński - Wisła Puławy 4:0 (2:0)
[/b]1:0 - Oskar Fijałkowski 8'
2:0 - Maciej Liśkiewicz 21'
3:0 - Robert Gajda (k) 63'
4:0 - Łukasz Kosakiewicz 82'

Legionovia Legionowo - Zagłębie Sosnowiec 1:0 (0:0)
1:0 - Lazar Pavić 63'

Raków Częstochowa - Stal Stalowa Wola 2:0 (1:0)
1:0 - Wojciech Reiman 42'
2:0 - Artur Pląskowski 80'

Rozwój Katowice - Energetyk ROW Rybnik 2:2 (2:0)
1:0 - Robert Tkocz 19'
2:0 - Adam Żak 30' (k.)
2:1 - Michał Płonka 49'
2:2 - Marek Krotofil 87'

Nadwiślan Góra - Siarka Tarnobrzeg 0:1 (0:1)
0:1 - Marcin Truszkowski 41'

Okocimski Brzesko - MKS Kluczbork 0:2 (0:1)

18 Limanovia Limanowa 34 6 9 19 30:55 27

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!