Rosja: Popis Macieja Rybusa w "polskim" meczu

Z przytupem nowy sezon rosyjskiej ekstraklasy rozpoczął Maciej Rybus z Tereka Grozny. Reprezentant Polski ustrzelił dublet w "polskim" meczu 1. kolejki z Amkarem Perm.

Maciej Kmita

25-latek wpisał się na listę strzelców w 64. minucie, dając swojej drużynie prowadzenie 1:0 i w 88. minucie, ustalając wynik spotkania na 4:0 dla czeczeńskiego klubu. Chwilę po tym drugim trafieniu został zmieniony przez Ismaela Aissatiego.

Dwa gole w poniedziałkowym spotkaniu to już o dwa więcej niż Rybus zaliczył w rosyjskiej ekstraklasie w całym minionym sezonie.

Pełne 90 minut w barwach Tereka zaliczył natomiast Marcin Komorowski. Z kolei spośród polskiego tercetu w Amkarze w wyjściowym składzie znalazł się tylko Janusz Gol (90 minut). Jakub Wawrzyniak wszedł do gry w 77. minucie, a Damian Zbozień całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.

Terek Grozny - Amkar Perm 4:0 (0:0)
1:0 - Rybus 64'
2:0 - Lebedenko 76'
3:0 - Mauricio 80'
4:0 - Rybus 88'