Znicz Pruszków postraszył, beniaminkowie bez zwycięstwa - wyniki sobotnich meczów 1. kolejki II ligi

Znicz został wiceliderem II ligi po zwycięstwie 3:0 z Nadwiślanem Góra. Lepszą niż górzanie inaugurację ma za sobą inny beniaminek - Kotwica, ale też musi zaczekać na zwycięstwo.

Zagłębie Sosnowiec, które wygrało w piątek 4:1 ze Stalą Mielec, pozostało liderem II ligi po sobotnich meczach. Za plecy sosnowiczan wskoczył Znicz Pruszków, który pokonał 3:0 beniaminka - Nadwiślana Góra. Znicz stracił latem kilka pierwszoplanowych postaci zespołu z Adrianem Paluchowskim na czele, jednak inauguracja nie potwiedziła, że jest to duży problem. Drużyna z Pruszkowa prowadziła z przewagą dwóch goli po 17 minutach, w których celnie strzelili Maciej Górski oraz Maksymilian Banaszewski. Po przerwie wynik ustalił Daniel Kraska.
Lepszą inaugurację niż górzanie zaliczył inny beniaminek - Kotwica Kołobrzeg. Drużyna z Pomorza zremisowała 1:1 ze spadkowiczem - Puszczą Niepołomice, a przez większą część meczu zanosiło się nawet na jej zwycięstwo. Kotwica stwarzała sytuacje podbramkowe, a przewagę udokumentowała golem Krzysztofa Kugiela po strzale z półdystansu. Puszcza zaczęła przejmować kontrolę nad wydarzeniami w ostatnim fragmencie meczu, a punkt uratował Krzysztof Zaremba, który już w poprzednim sezonie stał się specjalistą od "goli specjalnych".

W Tarnobrzegu, gdzie miejscowa Siarka podjęła Rozwój Katowice zaczęło się od niespodzianki, a skończyło zgodnie z przewidywaniami. W 33. minucie rutyniarz -Tomasz Wróbel dał gościom prowadzenie, po czym zaczęli oni grać skrajnie defensywnie. Siarka została nagrodzona za konsekwentne ataki w ostatnim kwadransie. W 78. minucie Robert Chwastek wyrównał, a w 83. minucie Daniel Koczon ustalił wynik na 2:1.

W sobotę wygrał również MKS Kluczbork. 2:0 z Legionovią Legionowo. Prezenty od obrońców wykorzystał Piotr Burski. Piłkarz ten zwykł w poprzednim sezonie trafiać do siatki głównie w końcówkach spotkań. Prawdopodobnie zmienia przyzwyczajenia. W ostatnim sobotnim meczu padł drugi w kolejce remis 0:0. Wisła Puławy i Okocimski Brzesko muszą więc jeszcze poczekać na pierwszego gola i zarazem zwycięstwo w rozgrywkach.

W niedzielę dokończenie 1. kolejki. Limanovia Limanowa, która zastąpiła w II lidze Kolejarza Stróże, zagra ze Stalą Stalowa Wola.