Sosnowiczanie mocno otworzyli sezon. "Trzeba oddać cesarzowi to, co cesarskie" (wideo)

Zagłębie, aspirujące do gry w I lidze, zainaugurowało sezon pewnym zwycięstwem. Jednym z bohaterów meczu ze Stalą Mielec był Jakub Arak. - Liczyłem na udany debiut - przyznał zdobywca dwóch bramek.

Olga Krzysztofik
Początkowo sosnowiczanie mieli postawioną za cel walkę o miejsca 5-8, lecz na dzień przed inauguracją rozgrywek II ligi prezes klubu, Marcin Jaroszewski, otwarcie przyznał, że Zagłębie będzie walczyć w tym sezonie o zwycięstwo w lidze, dające awans do wyższej klasy rozgrywkowej.
Ta deklaracja znalazła odzwierciedlenie w pierwszym meczu. Wynik otworzył Krystian Getinger, zdobywając samobójczą bramkę. Od 10. minuty Zagłębie kontynuowało marsz do zwycięstwa. Najpierw dwukrotnie trafił Jakub Arak (10. i 15. minuta), a potem w jego ślady poszedł Przemysław Mizgała (22. minuta). Stal Mielec zdołała odpowiedzieć zaledwie jednym trafieniem, a autorem honorowego gola był Mateusz Cholewiak.

- Uważam, że kluczową sytuacją był ten pierwszy nieszczęśliwy gol, po którym zespół trochę się rozkleił. Powiem szczerze, trzeba oddać cesarzowi to, co cesarskie, gdyż zespół z Sosnowca od razu złapał nas za gardło, a potem rywale poszli za ciosem - skomentował trener Stali, Rafał Wójcik.

Po 22 minutach gry zapowiadało się na pogrom, lecz mniej efektowna druga połowa w wykonaniu Zagłębiaków, sprawiła, że zatrzymali się "tylko" na czterech golach. - Co czułem po tych 22 minutach? Byłem skupiony na meczu, ale każda kolejna bramka uspokajała mnie. Każdy zespół próbuje grać na zero z tyłu, my w drugiej połowie, niestety, straciliśmy jedną bramkę. Uważam, że jeszcze jedną mogliśmy stracić, a to oznacza, że nie spełniliśmy oczekiwań w tym aspekcie. Na szczęście, zdobyliśmy cztery gole, widzieliśmy dużą radość kibiców, a to cieszy. Wracając do 22. minuty, to czułem radość, że praca wykonana w trudnym okresie miała sens - podkreślił trener sosnowiczan, Mirosław Smyła.
Jakub Arak zdecydowanie może zaliczyć pierwszy mecz w barwach Zagłębia do udanych. Na zdjęciu zdobywa swoją drugą bramkę / foto: Maciej Wasik, zaglebie.eu Jakub Arak zdecydowanie może zaliczyć pierwszy mecz w barwach Zagłębia do udanych. Na zdjęciu zdobywa swoją drugą bramkę / foto: Maciej Wasik, zaglebie.eu
W barwach Zagłębia w meczu ligowym zadebiutował Jakub Arak, który dołączył do klubu na zasadzie wypożyczenia z Legii Warszawa. - Po cichu liczyłem na udany debiut, a te dwie bramki pomogły nabrać pewności siebie mnie oraz całej drużynie, dzięki czemu grało nam się łatwiej - przyznał.

Arak rozpoczął pojedynek ze Stalą w wyjściowym składzie, a na ławce znaleźli się Piotr Giel i Łukasz Tumicz. Jak młody zawodnik zareagował na wieść o znalezieniu się w podstawowej jedenastce? - Radością bym tego nie nazwał, przyjąłem tę decyzję trenera ze spokojem, bo wierzę w swoje umiejętności - zaznaczył.

Debiutant strzelając dwa gole praktycznie w pięć minut przesądził o losach spotkania, stając się jednym z jego bohaterów. Boisko opuszczał przy gromkich oklaskach kibiców. - Od tego jestem, napastnika trzeba rozliczać z bramek, a cały zespół pracuje na to, by kreować sytuacje bramkowe - powiedział skromnie. - Jeszcze dużo pracy przede mną, to było dopiero pierwsze spotkanie, cały czas trzeba ciężko pracować i przekładać to na swoją postawę na boisku - dodał.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!