Nudna inauguracja, Zagłębie potwierdziło wysokie aspiracje - wyniki piątkowych meczów 1. kolejki II ligi

Sowicie wynudzili się kibice w Wałbrzychu, którzy byli świadkami pierwszego w tym sezonie meczu ligowego. Zagłębie Sosnowiec potwierdziło, że jest dobrze przygotowane do sezonu demolując Stal Mielec.

Piłkarze nie rozpieszczali kibiców w Wałbrzychu. Tamtejszy Górnik mierzył się u siebie z Błękitnymi Stargard Szczeciński i z pewnością chciał się zemścić rywalom za dwie porażki w zeszłym sezonie. Nic takiego się nie stało. Drużyna ze Stargardu Szczecińskiego ma po prostu patent na rywala. Po nudnym meczu, w którym składnych akcji i strzałów było jak na lekarstwo, przyjezdni zwyciężyli 1:0. Decydującą akcję przeprowadzili na kwadrans przed końcem, a strzałem z linii pola karnego skutecznie wykończył ją Bartosz Flis. [ad=rectangle] Odgrażano się w Sosnowcu, że tak dobrze w klubie, jak przed tym sezonem, nie było od dawna. Zagłębie to potwierdziło demolując w piątek Stal Mielec. Wystarczyły 24. minuty, aby odebrać gościom wszystkie chęci do gry, a przy tym ich ośmieszyć. Sosnowiczanie po tym czasie prowadzili już 4:0. Mielczanie zdołali odpowiedzieć tylko jedną bramką w drugiej połowie, którą strzelił Mateusz Cholewiak po rzucie rożnym. Stal ambitnie walczyła do końca, ale była tego dnia zespołem wyraźnie słabszym.

Udanie sezon zainaugurował spadkowicz z I ligi. W Rybniku tamtejszy Energetyk wygrał jedną bramką z Rakowem Częstochowa. Gospodarze dość szybko wyszli na prowadzenie. Bramkę w 17. minucie zdobył Michał Płonka skutecznie dobijając strzał jednego z partnerów. Gracze ROW-u stwarzali sobie więcej sytuacji strzeleckich od rywali, a prowadzenie podwyższyli po przerwie, gdy świetną indywidualną akcją popisał się Paweł Mandrysz. Częstochowian stać było tylko na zdobycie jednej bramki. Kwadrans przed końcem Dariusz Pawlusiński najpierw wywalczył, a później wykorzystał rzut karny. W kolejnych minutach oba zespoły grały nerwowo, przez co gościom nie udało się już stworzyć żadnej dogodnej sytuacji.

Wyniki piątkowych meczów 1. kolejki II ligi: Górnik Wałbrzych - Błękitni Stargard Szczeciński 0:1 (0:0)

0:1 - Bartosz Flis 75'

Zagłębie Sosnowiec - Stal Mielec 4:1 (4:0)

1:0 - Krystian Getinger 9' (sam.) 2:0 - Jakub Arak 10' 3:0 - Jakub Arak 15' 4:0 - Przemysław Mizgała 24' 4:1 - Mateusz Cholewiak 73'

Energetyk ROW Rybnik - Raków Częstochowa 2:1 (1:0)

1:0 - Michał Płonka 17' 2:0 - Paweł Mandrysz 65' 2:1 - Dariusz Pawlusiński 76' (k.)

18 Limanovia Limanowa 34 6 9 19 30:55 27

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!