El. LM: Hat-trick i emocje w Pradze, skromne zwycięstwa Słowaków i Węgrów

Zdjęcie okładkowe artykułu: East News /  /
East News / /

Sparta Praga przegrywała do przerwy z mistrzem Szwecji, ale ostatecznie przekonująco zwyciężyła. Porażki na Węgrzech doznali piłkarze faworyzowanego BATE Borysów.

David Lafata w eliminacjach Ligi Mistrzów spisuje się fenomenalnie. 32-latek w dwumeczu II rundy z Levadią Tallin (8:1) zdobył aż pięć goli, natomiast w pierwszej rywalizacji z Malmoe FF zapisał na swoim koncie hat-tricka! W dużej mierze dzięki doświadczonemu snajperowi Czesi odnieśli zwycięstwo nad Szwedami, które zapewnia im dobrą pozycję wyjściową przed rewanżem.

Emocji nie brakowało w konfrontacji słowacko-mołdawskiej. Gospodarze prowadzili po przerwie, ale w 61. minucie z boiska wyrzucony został ich defensor Richard Lasik, a Sheriff wykonał rzut karny. Po strzale Cadu piłka nie znalazła się w siatce, lecz niewiele później wyrównał znany z T-Mobile Ekstraklasy Ricardinho (grał w Górniku Łęczna, Wiśle Płock i Lechii Gdańsk). Ostatnie słowo należało do Slovana, który przed rewanżem jest minimalnym faworytem. [ad=rectangle] BATE Borysów męczyło się już w poprzedniej rundzie kwalifikacji (awans z albańskim Skenderbeu Korcze dzięki większej liczbie goli wyjazdowych). Tym razem Białorusini uzyskali niekorzystny rezultat w potyczce z mistrzem Węgier, jednak porażka 0:1 nie oznacza zaprzepaszczenia szans na przejście do IV rundy. Jedyną bramkę strzelił 33-letni Senegalczyk Ibrahima Sidibe.

Pozostałe dwanaście pojedynków III etapu kwalifikacji zaplanowano na środę.

Wyniki wtorkowych pierwszych spotkań III rundy eliminacji LM:

Sparta Praga (Czechy) - Malmoe FF (Szwecja) 4:2 (1:2) 0:1 - Forsberg 17' 1:1 - Lafata 22' 1:2 - Kiese Thelin 27' 2:2 - Lafata 51' 3:2 - Kovac 52' 4:2 - Lafata 70'

Debreczyn VSC (Węgry) - BATE Borysów (Białoruś) 1:0 (0:0) 1:0 - Sidibe (k.) 56'

Slovan Bratysława (Słowacja) - Sheriff Tyraspol (Mołdawia) 2:1 (1:0) 1:0 - Zofcak (k.) 42' 1:1 - Ricardinho 74' 2:1 - Meszaros 85'

Czerwona kartka: Lasik /61'/ (Slovan Bratysława).

Źródło artykułu: WP SportoweFakty