Niemcy: Hat-trick Artura Sobiecha z mistrzem Serbii!

Wracający do pełni formy po urazie kolana Artur Sobiech świetnie zaprezentował się we wtorkowym sparingu Hannover 96 z Crveną Zvezdą Belgrad. Jego zespół wygrał 3:2, a on zdobył wszystkie bramki!

Maciej Kmita

Reprezentant Polski rozpoczął sparing z mistrzem Serbii na ławce rezerwowych, ale gdy w 13. minucie - już przy stanie 0:2 - czerwoną kartką ukarany został Joselu, Crvena Zvezda zgodziła się na to, by Hannover kontynuował mecz w komplecie i trener Tayfun Korkut desygnował do gry właśnie Sobiecha.

24-letni Polak dwoma trafieniami jeszcze przed przerwą doprowadził do remisu, a w 76. minucie zadał trzeci cios, kompletując hat-trick i zapewniając swojej ekipie zwycięstwo nad mistrzem Serbii.

Z powodu kontuzji kolana Sobiech stracił niemal całą rundę wiosenną minionego sezonu. Urazu doznał na początku marca, przez co jego bilans w minionych rozgrywkach to raptem 18 występów i 4 bramki w I zespole klubu z Hanoweru.

Hannover 96 - Crvena Zvezda Belgrad 3:2 (2:2)
0:1 - Savicević 4'
0:2 - Pavicević 11'
1:2 - Sobiech 25'
2:2 - Sobiech 38'
3:2 - Sobiech 76'