Cracovia surowo ukarała kibiców od petard

Cracovia surowo ukarała kibiców, którzy podczas meczu 2. kolejki T-ME z Legią Warszawa (1:3) rzucili z trybun na boisko petardy hukowe.

Maciej Kmita
W 78. minucie spotkania kibic z umiejscowionego za bramką Legii "młyna" Pasów rzucił na boisko petardę, która spadła na murawę tuż obok Helio Pinto i ogłuszyła Portugalczyka. Sędzia Mariusz Złotek nie znalazł jednak w tym podstaw do przerwania meczu, a przerwa w grze trwała tylko tyle, ile czasu na murawie pomocnikiem Legii zajmował się sztab medyczny drużyny z Warszawy. Po chwili kolejna rzucona z trybun petarda wylądowała tuż obok placu gry.
Komisja Ligi Ekstraklasy SA incydentem zajmie się na środowym posiedzeniu, a póki co głosem przewodniczącego Zbigniewa Mrowca wezwała krakowski klub do ukarania sprawców. We wtorek władze Pasów wydały komunikat, w którym poinformowały o ukaraniu sprawców:

"MKS Cracovia SSA ustaliła na podstawie zapisu monitoringu i zdjęć biometrycznych dwie osoby, które w trakcie sobotniego meczu Cracovii z Legią Warszawa rzuciły na murawę petardy hukowe. Klub nałożył na sprawców sobotniego zdarzenia zakazy stadionowe na okres dwóch lat. Sprawcy zostali zatrzymani przez Policję".

Dwuletnie zakazy stadionowe dla sprawców to odpowiednia kara?