Angel Perez Garcia zadowolony z remisu w Krakowie

Trener Piasta Gliwice, Angel Perez Garcia po meczu z Wisłą w Krakowie był zadowolony z postawy swojego zespołu, choć gliwiczanom przy Reymonta 22 nie udało się utrzymać wywalczonego prowadzenia.

Maciej Kmita
W 49. minucie spotkania Piast wyszedł na prowadzenie za sprawą Jana Polaka, który dobił piłkę do bramki po strzale Tomasza Podgórskiego z rzutu wolnego. Niespełna 20 minut później do siatki Alberto Cifuentesa trafił jednak Maciej Jankowski, ustalając wynik meczu na 1:1. Dla Piasta to pierwszy ligowy punkt w nowym sezonie.
- Był to dość wyrównany mecz, graliśmy z bardzo mocną drużyną. Chcieliśmy tu zdobyć bramkę i to się udało. Dopiero wtedy Wisła zaczęła mocniej atakować i próbować odbierać piłkę na naszej połowie - komentuje Garcia.

Mimo że gliwiczanom nie udało się utrzymać prowadzenia, trener Garcia był zadowolony z tego, co pokazali przy Reymonta 22. - Jestem zadowolony z postawy drużyny na boisku. Mieliśmy dwie, trzy sytuacje, którymi mogliśmy "skończyć" ten mecz. Przy większym szczęściu mogliśmy wygrać. Trzeba wyciągać pozytywne wnioski, zwłaszcza w zakresie organizacji gry i wysiłku, jaki włożyli zawodnicy. Wynik meczu uważam za sprawiedliwy.