Telekom Cup: Robert Lewandowski bohaterem finału, kolejne gole Polaka dla Bayernu!

Pierwszy tytuł Roberta Lewandowskiego w Bayernie! W dużej mierze dzięki Polakowi Bawarczycy wygrali Telekom Cup, nie dając szans w finałowym spotkaniu VfL Wolfsburg z Mateuszem Klichem w składzie.

Konrad Kostorz
W sobotnich półfinałach Telekom Cup Bayern po serii rzutów karnych pokonał Borussię M'gladbach (2:2, k. 5:4), zaś VfL Wolfsburg również dzięki skuteczniejszemu egzekwowaniu jedenastek uporał się z Hamburgerem SV (0:0, k. 6:5). W niedzielę gospodarze turnieju w meczu o trzecie miejsce okazali się lepsi od drużyny Luciena Favre'a, natomiast ekipa Pepa Guardioli w finale ograła Wilki (każdy mecz turnieju trwał po 60 minut).Już w 4. minucie Franck Ribery dośrodkował w pole karne, a Robert Lewandowski uprzedził obrońców i mocnym strzałem głową nie dał szans Maxowi Gruenowi. Po kwadransie gry było już 2:0 dzięki znakomitej kombinacyjnej akcji Claudio Pizarro z Sebastianem Rode wykończonej przez nowy nabytek mistrza Niemiec.
"Lewy" zapewnił sobie tytuł króla strzelców towarzyskiego turnieju w 20. minucie - otrzymawszy podanie od Pierre-Emile'a Hoejbjerga przyjął piłkę i z około 20 metrów umieścił ją w rogu bramki. Gruen podjął próbę interwencji, lecz strzał Polaka był bardzo dokładny.

Trzy szybkie gole Bawarczyków ustawiły przebieg rywalizacji na Imtech Arena w Hamburgu i sprawiły, że drużyna z miasta Volkswagena już się nie podniosła. "Lewy" przebywał na murawie do 55. minuty, a nieco wcześniej zmieniony został Mateusz Klich, który pełnił rolę jednego ze środkowych pomocników zespołu Dietera Heckinga. Warto przypomnieć, że przed rokiem Telekom Cup również wygrali Bawarczycy, którzy wówczas pokonali w finale Borussię M'gladbach aż 5:1!

Lewandowski i spółka wkrótce udadzą się do USA na tournee. Na 1 sierpnia zaplanowano ich pojedynek z meksykańskim Chivas Guadalajara, natomiast pięć dni później Bayern zmierzy się z zespołem gwiazd ligi MLS.