Borussia Dortmund nie pokonała III-ligowca, debiut Ciro Immobile i Dong-Wona Ji

Dortmundczycy po dwóch sparingowych zwycięstwach tylko zremisowali z niżej notowanym przeciwnikiem. Przez 45 minut na placu gry przebywał Łukasz Piszczek.

Dortmundczycy po pokonaniu 4:1 KSV Hessen-Kassel oraz 4:3 1.FC Heidenheim zmierzyli się z występującym w III lidze VfL Osnabrueck. W podstawowym składzie drużyny Juergena Kloppa znalazł się pozyskany z FC Augsburg Koreańczyk Dong-Won Ji, który nie będzie miło wspominał debiutu, ponieważ w 33. minucie sprokurował rzut karny.

Po zmianie stron na placu gry zameldował się sprowadzony z Torino FC za niespełna 20 mln euro Ciro Immobile. Dla następcy Roberta Lewandowskiego było to pierwszy w karierze występ w żółto-czarnych barwach. Włoch pokazywał się do gry, jednak w kombinacyjnych akcjach brakowało mu zgrania z nowymi partnerami. [ad=rectangle] Borussia przegrywała po pierwszej połowie, ale w 65. minucie indywidualną akcję przeprowadził Henrich Mchitarjan i doprowadził do wyrównania. W zespole wicemistrza Niemiec kolejny raz zabrakło rekonwalescenta Jakuba Błaszczykowskiego, który wciąż nie wznowił treningów z zespołem.

Na 27 lipca zaplanowano kolejny mecz kontrolny Borussii - tym razem z występującym w Lidze Regionalnej (IV szczebel rozgrywek) Rot Weiss Essen.

VfL Osnabrueck - Borussia Dortmund 1:1 (1:0)

1:0 - Feldhahn (k.) 34' 1:1 - Mchitarjan 65'

Składy Borussii: 1. połowa:

Bonmann - Piszczek, Subotić, Stanković, Schmelzer - Kirch, Bender - Hofmann, Ji, Gyau - Aubameyang.

2. połowa: Alomerović - Narey, Hornschuh, Zimmermann, Bandowski - Kehl, Jojić - Jordanow, Mchitarjan, Harder - Immobile.