Emocjonujący pojedynek Borussii Dortmund, Neven Subotić wrócił po ponad 8 miesiącach

Borussia Dortmund z Łukaszem Piszczkiem w składzie zwyciężyła w drugim meczu kontrolnym 4:3. Skutecznością wśród podopiecznych Juergena Kloppa błysnął Henrich Mchitarjan.

Konrad Kostorz
W pierwszym sparingu dortmundczycy pokonali 4:1 występujący na IV szczeblu rozgrywek KSV Hessen-Kassel. Po kilku dniach Borussia zmierzyła się z silniejszym kadrowo beniaminkiem 2. Bundesligi - 1.FC Heidenheim.Łukasz Piszczek wystąpił w pierwszej połowie, po czym zmienił go Jannik Bandowski. Zespół Juergena Kloppa przegrywał do przerwy 1:2, ale po przerwie świetnie wypadł Henrich Mchitarjan i dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Ormianin najpierw trafił po podaniu Bandowskiego, a następnie po indywidualnej akcji. Zwycięstwo Borussii zapewnił piłkarz drużyny młodzieżowej Joseph-Claude Gyau.
Wydarzeniem meczu był powrót do gry Nevena Suboticia, którzy wszedł na murawę w 74. minucie. Serb wystąpił po raz pierwszy od 9 listopada 2013 roku, kiedy doznał ciężkiej kontuzji - zerwania więzadeł krzyżowych. Żmudna rehabilitacja środkowego obrońcy zakończyła się sukcesem i 25-latek będzie gotowy do gry w pierwszych meczach sezonu o stawkę.

Kolejnym przeciwnikiem BVB będzie 23 lipca VfL Osnabrueck.

1.FC Heidenheim - Borussia Dortmund 3:4 (2:1)
0:1 - Aubameyang 21'
1:1 - Niederlechner 25'
2:1 - Leipertz 38'
2:2 - Mchitarjan 53'
3:2 - Mayer 67'
3:3 - Mchitarjan 71'
3:4 - Gyau 85'

Skład Borussii: Alomerović - Piszczek (46' Bandowski), Nyarko (74' Subotić), Hornschuh, Schmelzer (46' Narey) - Kirch (46' Jojić), Kehl (46' Bender) - Gyau, Harder, Jordanow (46' Mchitarjan) - Aubameyang (46' Hofmann).