Cztery gole Borussii Dortmund na początek, 45 minut gry Łukasza Piszczka

Zespół Juergena Kloppa po świetnej drugiej połowie wygrał pierwszy pojedynek kontrolny przed sezonem. Dortmundczycy uporali się z zespołem występującym na IV szczeblu rozgrywek w Niemczech.

Konrad Kostorz
Borussia Dortmund do pojedynku przystąpiła bez uczestników mundialu oraz zawodników wciąż leczących urazy, w tym Jakuba Błaszczykowskiego i Nuriego Sahina. Od pierwszego gwizdka zagrał natomiast Łukasz Piszczek, wcielając się w rolę prawego obrońcy. Do gry po dłuższej przerwy wywołanej kontuzją wrócił Sven Bender.Po pierwszej połowie ekipa Juergena Kloppa nieoczekiwanie przegrywała, ale po zmianie stron podkręciła tempo i w ciągu kwadransa zdobyła aż cztery gole. Błysnął Henrich Mchitarjan, który trafił na 2:1 i wypracował bramkę Tammo Hardera. Wynik ustalił ładnym strzałem Oliver Kirch.
Kolejnym przeciwnikiem BVB będzie 19 lipca VfL Osnabrueck. Przed pierwszym meczem o stawkę (13 sierpnia z Bayernem o Superpuchar Niemiec) dortmundczycy zmierzą się jeszcze m.in. z Liverpoolem, Chievo Werona i Śląskiem Wrocław.

KSV Hessen-Kassel - Borussia Dortmund 1:4 (1:0)
1:0 - Lemke 38'
1:1 - Jordanow 63'
1:2 - Mchitarjan 66'
1:3 - Harder 71'
1:4 - Kirch 77'

Skład Borussii: Alomerović (46' Bonmann) - Piszczek (46' Bender), Hornschuh, Nyarko, Schmelzer (46' Dudziak) - Kehl (46' Kirch), Gyau - Harder, Jojić (46' Mchitarjan), Jordanow - Aubameyang (46' Hofmann).