Sparingowo: Skromne zwycięstwo Śląska Wrocław

W swoim ostatnim meczu sparingowym w ramach letnich przygotowań zespół Śląska Wrocław pokonał I-ligową Flotę Świnoujście 1:0. Jedynego gola zdobył w 26. minucie Tomasz Hołota.

Artur Długosz
Ten mecz był ostatnim sprawdzianem dla Śląska Wrocław przed wznowieniem rozgrywek T-Mobile Ekstraklasy. W związku z tym Tadeusz Pawłowski od początku do gry desygnował praktycznie najmocniejszy skład. Flota Świnoujście mogła natomiast skupić się na testowaniu graczy. We Wrocławiu wszyscy oczekiwali jednak, aż na boisku pojawi się Piotr Celeban - uprzedzając fakty, ten na murawę wszedł po przerwie.
Wrocławianie od początku starali się narzucić swój styl gry i zepchnęli podopiecznych Tomasza Kafarskiego do defensywy. Trzeba jednak przyznać, że to Flota wypracowała sobie zdecydowanie lepsze okazje do strzelenia gola. Doskonałą sytuację zmarnował jednak Kamil Zieliński, który przegrał pojedynek sam na sam z Wojciechem Pawłowskim. Chwilę później podobnej okazji nie wykorzystał Sebastian Olszar, a Zieliński dobił jeszcze piłkę w słupek.

Śląsk starał się jednak atakować, ale gdy wypracował już sobie sytuacje - co wrocławianom nie przychodziło jednak łatwo - to i tak miał problemy ze skutecznością. Dobre szanse zmarnowali bowiem Robert Pich czy Flavio Paixao.

W końcu jednak w 26. minucie Śląsk objął prowadzenie. Sebastian Mila dośrodkował z rzutu rożnego, w polu karnym Floty doszło do sporego zamieszania, co umiejętnie wykorzystał Tomasz Hołota, oddając mocny strzał pod poprzeczkę. Tuż przed przerwą Śląsk był bliższy podwyższenia prowadzenia, lecz Mila z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę.

Po przerwie gra już się uspokoiła. Szeregi defensywne WKS-u uporządkował Piotr Celeban po którym zupełnie nie było widać, że miał dłuższą przerwę w występach w meczach. Gospodarze niedzielnego sparingu często starali się uderzać z dystansu, lecz strzały zazwyczaj były niecelne.

Zielono-biało-czerwoni prowadzenie powinni podwyższyć w 70. minucie. Karol Angielski zmarnował jednak sytuację sam na sam z golkiperem Floty. Ostatecznie spotkanie zakończyło się skromnym, jednobramkowym zwycięstwem Śląska Wrocław.
Śląsk Wrocław - Flota Świnoujście 1:0 (1:0)

1:0 - Tomasz Hołota 26'

Śląsk Wrocław: Wojciech Pawłowski - Paweł Zieliński (70' Kamil Dankowski), Rafał Grodzicki (46' Piotr Celeban), Mariusz Pawelec, Dudu Paraiba - Lukas Droppa, Tom Hateley, Tomasz Hołota (46' Mateusz Machaj) - Sebastian Mila (65' Krzysztof Ostrowski), Robert Pich (46' Sebino Plaku), Flavio Paixao (65' Karol Angielski).

Flota Świnoujście: Marcin Skrzeszewski (80' Jakub Kosiorek) - Marek Opałacz (70' Łukasz Sołowiej), Michał Stasiak (67' Arkadiusz Jasitczak), Sławomir Cienciała (46' Sebastian Zalepa) - Daniel Brud (62' Marek Niewiada), Paweł Lisowski (76' Mateusz Marynowski), Arkadiusz Reca (53' Nenad Erić), Rafał Grzelak (70' Ensar Arifović), Sebastian Kamiński (65' Rafał Gorczyca), Sebastian Olszar (74' Patrick Majcher), Kamil Zieliński (46' Łukasz Żegleń).

Żółta kartka: Marynowski (Flota).

Sędzia: Sebastian Tarnowski (Wrocław).