Sparingowo: Porażka Pogoni Szczecin w próbie generalnej

W ostatnim sparingu przed startem sezonu Pogoń Szczecin uległa 0:2 II-ligowym Błękitnym Stargard Szczeciński 0:2. W próbie generalnej Portowcy nie wystąpili jednak w najmocniejszym składzie.

Maciej Kmita
Trener Dariusz Wdowczyk nie wziął do Stargardu między innymi Rafała Murawskiego i Macieja Dąbrowskiego. Z testów w rosyjskim FC Ufa wrócił Takafumi Akahoshi, ale jeszcze nie wziął udziału w sparingu.
Błękitni objęli prowadzenie w 41. minucie gry za sprawą Michała Magnuskiego, który pokonał Radosława Janukiewicza uderzeniem sprzed pola karnego. Drugiego gola dla II-ligowca zdobył w 64. minucie Sebastian Inczewski, który sfinalizował kontratak swojego zespołu.

Był to siódmy i zarazem ostatni sparing Pogoni przed startem sezonu i czwarty przegrany przez ekipę Wdowczyka. Wcześniej szczecinianie ulegli też Bytovii Bytów (0;1), Legii Warszawa (1:4) i Atlantasowi Kłajpeda, (1:2), zremisowali z Werderem Brema i Arką Gdynia (po 1:1) oraz wygrali z Chojniczanką Chojnice (2:1).

W pierwszym ligowym meczu nowego sezonu 18 lipca Portowcy zagrają na wyjeździe z Podbeskidziem Bielsko-Biała.