Sparingowo: ROW Rybnik gorszy od III-ligowca

Drużyna Marcina Prasoła nie odniosła jeszcze zwycięstwa w okresie przygotowawczym. Tym razem zielono-czarni przegrali z Polonią Łaziska Górne 1:2, a ozdobą meczu był gol Sebastiana Musiolika.

Beata Fojcik
W czwartym meczu kontrolnym tego lata ROW Rybnik doznał porażki z III-ligową Polonią Łaziska Górne 1:2, choć prowadził do końcowych minut spotkania. Rybniczanie nie zdołali jeszcze wygrać pod wodzą nowego szkoleniowca. We wcześniejszych sparingach drużyna spadkowicza bezbramkowo zremisowała z Unią Turza Śląska, a także przegrała z Odrą Opole (0:1) i Cracovią (1:3).
Środowa potyczka przebiegała w wyjątkowo złych warunkach pogodowych, a piłkarze zafundowali kibicom dwugodzinne widowisko, w których padły trzy gole. Od początku przeważał zespół z Rybnika, któremu jednak nie udało się wpakować piłki do siatki. Dopiero w 91. minucie starcia futbolówka wpadła w okienko bramki Polonii, a piękne trafienie zaliczył Sebastian Musiolik.

Drużyna Rafała Bosowskiego zdołała odpowiedzieć w 115. minucie meczu, kiedy bramkę zdobył Tomasz Rybak. Minutę później Polonia objęła już prowadzenie po strzale Jacka Jarnota i spotkanie zakończyło się zwycięstwem III-ligowca.

W ekipie z Gliwickiej po raz kolejny wystąpili Oskar Rybicki, Michał Bedronka, Bartłomiej Gwiaździński, Adam Wolniewicz, Kamil CupriakDawid Gojny oraz Dawid Jarka i Patryk Dudziński. Szansę występu otrzymali również Daniel KajzerMarcin Skrzeszewski i Kamil Tomiuk. Debiut odnotował najnowszy nabytek rybniczan - Petar Borovicanin. Na boisku przebywał Paweł Krzysztoporski oraz trójka kolejnych testowanych zawodników.

Zielono-czarni już w sobotę zmierzą się z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza. - Kolejna gra kontrolna za nami. Jak wiadomo wyniki na razie nie są zadowalające, ale myślę, że przyjdą one z czasem, gdyż teraz jesteśmy na ciężkim etapie przygotowań. Udało mi się zdobyć bramkę z czego się cieszę, ale jest to moim obowiązkiem - podsumował Sebastian Musiolik, napastnik ROW-u.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Serbski obrońca zawodnikiem ROW-u Rybnik

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!