Sparingowo: GKS Bełchatów ograł Cracovię

W rozegranym we wtorek w Bełchatowie sparingu miejscowy GKS ograł 2:1 Cracovię. Brunatni zwyciężyli, choć przegrywali już 0:1.

Maciej Kmita
Cracovia objęła prowadzenie już w 3. minucie gry po tym, jak rzut karny podyktowany za zagrane ręką Grzegorza Barana wykorzystał Damian Dąbrowski. Do wyrównania doprowadził w 67. minucie Błażej Telichowski, który pokonał Matko Perdijicia głową po centrze z lewego skrzydła Michała Maka. W 74. minucie w roli asystenta wystąpił natomiast drugi z braci Maków - Mateusz. Po jego dograniu z prawej trony zwycięskiego gola dla Brunatnych zdobył Daniils Turkovs.
Dla Cracovii to siódmy sparing. Wcześniej Pasy pokonały Podbeskidzie Bielsko-Biała (2:1), Ruch Chorzów (3:0), Rozwój Katowice (2:1), BKS Bielsko-Biała (2:1) i Energetyka ROW Rybnik (3:1) oraz przegrały z młodzieżowym zespołem Karpat Lwów (0:1).

Dla GKS-u szósty sparing w czasie przygotowań. Wcześniej beniaminek T-Mobile Ekstraklasy wygrał z Jagiellonią Białystok (3:1), zremisował z Dolcanem Zabki (1:1) i Rakowem Częstochowa (2:2) oraz przegrał i wygrał z Zagłębiem Sosnowiec (0:1 i 4:0).

Przed startem ligi Pasy zamierzą się jeszcze z Polonią Warszawa, a GKS z Miedzią Legnica.