Sparingowo: Korona lepsza od Termaliki

W meczu sparingowym rozegranym na Kolporter Arenie Korona Kielce pokonała I-ligową Termalikę Bruk-Bet Nieciecza 1:0 (1:0). Jedynego gola zdobył w 6. minucie Jacek Kiełb.

Sebastian Najman
W swoim piątym meczu kontrolnym podczas letnich przygotowań do nowego sezonu T-Mobile Ekstraklasy piłkarze Korony Kielce zmierzyli się z I-ligową Termaliką Bruk-Bet Nieciecza, dla której z kolei było to dopiero pierwsze spotkanie sparingowe.
Podobnie jak we wcześniejszych pojedynkach Ryszard Tarasiewicz desygnował do gry dwie jedenastki. Początek meczu należał do gospodarzy, którzy w 6. minucie objęli prowadzenie. Efektowne podanie z głębi pola, błąd obrońców z Niecieczy i Jacek Kiełb pewnym strzałem obok bramkarza trafił do siatki. W kolejnych minutach przewaga optyczna była po stronie złocisto-krwistych, w szeregach których z dobrej strony pokazał się m.in. zakontraktowany w piątek Marokańczyk Nabil Aankour. Dużym problemem kielczan była szwankująca skuteczność, co pokazały chociażby sytuacje Siergieja Chiżniczenko.

Podopieczni Piotra Mandrysza z kolei okazji do wyrównania wyniku szukali głównie w strzałach z dystansu, które jednak pewnie wyłapywał, grający w specjalnym kasku na głowie, Wojciech Małecki. W ostatniej akcji pierwszej połowy na 2:0 powinien podwyższyć Przemysław Trytko, ale napastnik kielczan zmarnował doskonałą okazję.

W przerwie również szkoleniowiec Termaliki postanowił przeorganizować skład swojego zespołu. Roszada ta szybko znalazła odzwierciedlenie na boisku, ponieważ to właśnie I-ligowiec prezentował się znacznie solidniej. W 60. minucie bliski wpisania się na listę strzelców był Remigiusz Szywacz, ale uderzył nad poprzeczką. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Korona odniosła trzecie zwycięstwo w ramach przygotowań.

Kolejny mecz sparingowy złocisto-krwiści rozegrają 9 lipca z rezerwami Rubina Kazań.

Korona Kielce - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 1:0 (1:0)
1:0 - Jacek Kiełb 6'

Korona Kielce:

I połowa: Wojciech Małecki - Kamil Kuzera, Piotr Malarczyk, Boliguibia Ouattara, Leandro Dos Santos - Nabil Aankour, Vanja Marković, Siergiej Pilipczuk, Jacek Kiełb - Przemysław Trytko, Siergiej Chiżniczenko.

II połowa: Sebastian Kosiorowski - Bartosz Kwiecień (82' Maciej Załęcki), Michał Wrześniewski, Kamil Sylwestrzak, Mateusz Janiec - Paweł Sobolewski, Vlastimir Jovanović, Kyryło Petrow, Maciej Korzym, Marcin Cebula - Daniel Gołębiewski.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza:

I połowa: Adrian Olszewski - Patryk Fryc, Jakub Czerwiński, Dawid Sołdecki, Dariusz Jarecki, Dalibor Pleva, Maksymilian Rozwandowicz, Dawid Kamiński, Filip Drozd, Jakub Biskup, Adrian Paluchowski (32' Jakub Wróbel).

II połowa: Sebastian Nowak - Mateusz Kupczak, Remigiusz Szywacz, Krzysztof Kaczmarczyk, Bartosz Kopacz, Mateusz Janeczko, Tomasz Foszmańczyk, Bartłomiej Smuczyński, Daniel Ciechański, Wiktor Płaneta, Jakub Wróbel.