Sparingowo: Cracovia znów zwycięska, Zjawiński ciągle strzela

W pierwszym z sobotnich sparingów Cracovia pokonała II-ligowego Energetyka ROW Rybnik 3:1. Dwie bramki dla Pasów zdobył Dariusz Zjawiński.

Maciej Kmita
Cracovia wyszła na prowadzenie w 11. minucie, gdy "Zjawa" wykorzystał podanie Boubacara Dialiby z lewej strony. Chwilę później król strzelców I ligi zamienił na gola świetny prostopadły pas od Marcina Budzińskiego. W czterech występach w letnich sparingach Zjawiński ma na koncie już cztery trafienia.
Energetyk odpowiedział w 16. minucie za sprawą testwanego Dawida Jarki, ale jeszcze przed przerwą na listę strzelców wpisał się Damian Dąbrowski, który pokonał Grzegorza Wnuka strzałem z linii pola karnego po zagraniu Bartłomieja Dudzica.

W przerwie spotkania na boisku pojawił się Dawid Nowak. To jego pierwszy występ od meczu 36. kolejki minionego sezonu ze Śląskiem Wrocław. 30-letni napastnik dopiero przed tygodniem wznowił treningi po urazie ścięgna Achillesa.

Był to piąty sparing Cracovii w czasie letnich przygotowań i piąty zwycięski. Wcześniej Pasy pokonały Podbeskidzie Bielsko-Biała (2:1), Ruch Chorzów (3:0), Rozwój Katowice (2:1) i BKS Bielsko-Biała (2:1). W sobotę zmierzą się jeszcze z rezerwami Karpat Lwów, a we wtorek zagrają w Bełchatowie z GKS-em.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Cracovia - Energetyk ROW Rybnik 3:1 (3:1)
1:0 - Zjawiński 11'
2:0 - Zjawiński 12'
2:1 - Jarka 16'
3:1 - Dąbrowski 30'

Skład Cracovii: Krzysztof Pilarz - Mateusz Żytko, Tomislav Mikulić, Adam Marciniak - Krzysztof Nykiel, Damian Dąbrowski, Łukasz Zejdler (31' Dawid Nowak), Marcin Budziński, Bartłomiej Dudzic (39' Bartosz Rymaniak) - Dariusz Zjawiński, Boubacar Dialiba.

(grano 2 x 30 min)

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!