Sparingowo: Lechia Gdańsk bez szans w starciu z Lechem Poznań

W spotkaniu sparingowym rozegranym w Grodzisku Wlkp. Lechia Gdańsk przegrała z Lechem Poznań 0:3. Bramki dla wicemistrza Polski zdobyli Darko Jevtić, Tomasz Kędziora i Vojo Ubiparip.

Szymon Mierzyński

Pierwsza połowa była jeszcze dość wyrównana i lechiści mogli nawet objąć prowadzenie. W 26. minucie świetnie w pole karne dośrodkował Piotr Grzelczak, ale zamykający akcję Danijel Aleksić główkował z bliska wprost w Krzysztofa Kotorowskiego. Riposta Kolejorza była niemal natychmiastowa i co najważniejsze skuteczna. Lewym skrzydłem ładnie przedarł się Szymon Pawłowski, który precyzyjnie podał do Darko Jevticia. Szwajcarowi pozostało tylko czysto uderzyć z 12 metrów, co też zrobił, dając wicemistrzowi Polski prowadzenie.

W przerwie trenerzy obu zespołów dokonali zmian i po tych przetasowaniach zdecydowanie lepiej spisywali się poznaniacy. Lechia atakowała z rzadka, a przez większość gry broniła się dość głęboko.
W 59. minucie było już 0:2. Z rzutu rożnego dośrodkował Gergo Lovrencsics, a piłkę do siatki głową skierował Tomasz Kędziora. Zarówno w tej sytuacji, jak i wielu kolejnych gdańska defensywa popełniała bardzo proste błędy.

Podopieczni Mariusza Rumaka nie grzeszyli jednak skutecznością i jeszcze tylko raz wpakowali piłkę do siatki. Miało to miejsce w 81. minucie po zespołowej akcji. Zainicjował ją Dariusz Formella, który wypatrzył w polu karnym Pawłowskiego. Ten drugi idealnie obsłużył Vojo Ubiparipa, a Serb trudu pokonał Damiana Podleśnego.

Na kilkanaście dni przed pierwszym występem w europejskich pucharach Kolejorz zademonstrował bardzo solidną dyspozycję. Gorzej było z Lechią, ale ona jest na wcześniejszym etapie przygotowań, czym w pewnym stopniu może usprawiedliwić porażkę.

Lechia Gdańsk - Lech Poznań 0:3 (0:1)
0:1 - Darko Jevtić 30'
0:2 - Tomasz Kędziora 59'
0:3 - Vojo Ubiparip 81'

Lechia Gdańsk: Dariusz Trela (46' Damian Podleśny) - Marcin Pietrowski (46' Paweł Stolarski), Rafał Janicki (46' Przemysław Kamiński), Piotr Polczak, Nikola Leković, Maciej Makuszewski (46' Przemysław Frankowski), Daniel Łukasik (46' Ariel Borysiuk), Stojan Vranjes (46' Adam Dźwigała), Danijel Aleksić (46' Piotr Wiśniewski), Piotr Grzelczak (46' Bartłomiej Pawłowski), Diogo Ribeiro (46' Adam Buksa).

Lech Poznań: Krzysztof Kotorowski (46' Maciej Gostomski) - Tomasz Kędziora (86' Jan Bednarek), Hubert Wołąkiewicz (81' Paulus Arajuuri), Maciej Wilusz (46' Marcin Kamiński), Luis Henriquez, Gergo Lovrencsics, Łukasz Trałka, Karol Linetty (69' Dariusz Formella), Szymon Pawłowski, Kasper Hamalainen (64' Vojo Ubiparip), Darko Jevtić.

Sędzia: Tomasz Nowicki (Szamotuły).