Sparingowo: Wisła Kraków rozbiła Słowaków

W drugim sparingu podczas przygotowań do sezonu Wisła Kraków pokonała 5:0 4. zespół minionego sezonu słowackiej ekstraklasy MFK Rużomberok.

Maciej Kmita
Wisła objęła prowadzenie po dwójkowej akcji Pawła Brożka z Semirem Stiliciem, którą ten drugi wykończył efektowną podcinką nad Tomasem Lesnovskym, który w grudniu minionego roku był testowany przez Białą Gwiazdę.Kolejna bramka to znów zasługa duet Stilić-Brożek. Ten pierwszy uruchomił tego drugiego prostopadłym pasem w pole karne, "Brozio" minął Lesnkovsky'ego i przed pustą bramkę wyłożył piłkę Maciejowi Jankowskiemu. To pierwsze trafienie "Jankesa" w barwach Wisły. Po chwili natomiast nowy napastnik Białej Gwiazdy wystąpił w roli asystenta - po jego penetrującym podaniu sytuację sam na sam z Lesnkovskym wykorzystał Łukasz Burliga.
Tuż po przerwie znów asystę zaliczył Brożek. Tym razem z lewej strony pola karnego wystawił piłkę "do pustaka" Rafałowi Boguskiemu. W 57. minucie "Brozio" już sam trafił do siatki, a podawał mu Stilić, który asystę poprzedził minięciem trzech rywali.

Trener Franciszek Smuda nie mógł skorzystać w spotkaniu z kontuzjowanego Donalda Guerriera i Emmanuela Sarkiego, który wrócił już do treningów po urazie, ale był jeszcze oszczędzany.

To drugie zwycięstwo Białej Gwiazdy w czasie przygotowań. W sobotę krakowianie wygrali 2:0 z BKS-em Bochnia. W sobotę natomiast zmierzą z czeskim MFK Karvina.