Sparingowo: Zwycięski debiut Roberta Podolińskiego w Cracovii

W pierwszym meczu pod wodzą Roberta Podolińskiego Cracovia pokonała 2:1 Podbeskidzie Bielsko-Biała. Dla obu zespołów był to pierwszy sparing w okresie przygotowawczym.

Maciej Kmita
Już w 1. minucie spotkania do bramki Górali trafił król strzelców minionego sezonu I ligi Dariusz Zjawiński, który wykorzystał dogranie Łukasza Zejdlera z lewej strony. Prowadzenie Pasów podwyższył w 24. minucie drugi letni nabytek krakowskiego klubu - Mateusz Cetnarski. 26-letni pomocnik znalazł się w sytuacji sam na sam z Richardem Zajacem po prostopadłym podaniu Damiana Dąbrowskiego i pokonał bramkarza Podbeskidzia. Po zmianie stron kontaktowego gola zdobył Dariusz Kołodziej, który z 15 metrów huknął lewą nogą tak, że Matko Perdijić nie był w stanie skutecznie interweniować.
Cracovia zgodnie z przewidywaniami zagrała w ustawieniu 1-3-5-2, które trener Robert Podoliński stosował już w Dolcanie Ząbki.

W Pasach oprócz Zjawińskiego i Cetnarskiego debiut zaliczył też Gracjan Horoszkiewicz. W zespole krakowian wystąpił też testowany Krystian Stępniowski z Puszczy Niepołomice. Zabrakło kontuzjowanych Bartłomieja Dudzica, Dawida NowakaSławomira Szeligi i Jakuba Mrozika.

Nowymi twarzami u Górali byli Rafał Grzelak, Artur LenartowskiMichal Pesković, Bartosz Śpiączka, Wojciech Trochim i Wojciech Okińczyc, a zagrali też testowani Piotr Tomasik i Idrissa Cisse.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1 (2:0)
1:0 - Zjawiński 1'
2:0 - Cetnarski 24'
2:1 - Kołodziej 55'

Cracovia: Stępniowski (46' Perdijić) - Żytko, Mikulić (46' Horoszkiewicz), Marciniak - Nykiel (61' Zejdler, 68' Wawrzynkiewicz), Budziński (74' Kłusek), Dąbrowski (46' Straus), Cetnarski (46' Steblecki), Zejdler (46' Jaroszyński) - Rakels (46' Kita), Zjawiński (61' Rakels, 82' Pająk)

Podbeskidzie I połowa: Zajac - Górkiewicz, Pietrasiak, Grzelak, Adu Kwame - Chmiel, Sloboda, Lenartowski, Bartlewski, Malinowski - Cisse. II połowa: Pesković - Kupczak, Byrtek, Konieczny, Tomasik - Sokołowski, Kołodziej, Trochim, Okińczyc, Śpiączka, - Janeczko.