Stalówka uratowała remis - relacja z meczu Stal Stalowa Wola - Radomiak Radom

Gol zmiennika - Tomasza Płonki z 91. minuty dał Stali Stalowa Wola remis 1:1 z Radomiakiem Radom. Strata punktów oznacza dla Stalówki utratę 4. miejsca w tabeli.

Kamil Górniak

Spotkanie w Stalowej Woli mogło rozpocząć się wybornie dla gospodarzy. W 6. minucie po kontrze zainicjowanej przez Wojciecha Fabianowskiego  piłka trafiła do Patryka Tura, który trafił jednak w bramkarza. Stal miała jeszcze dwie okazje na gola, ale nie były one aż tak klarowne. Potem Radomiak w przeciągu 60 sekund miał dwie świetne okazje na bramkę. Krystian Puton dwukrotnie jednak przegrał pojedynek sam na sam z Tomaszem Wietechą.

W 29. minucie Fabianowski stanął oko w oko z Michałem Kulą, ale trafił wprost w bramkarza ekipy z Radomia. Potem Stalówka mocniej przycisnęła rywali, ale czujny między słupkami był golkiper Radomiaka. Tuż po zmianie stron obie ekipy w ciągu kilku minut zmarnowały kilka wybornych okazji na bramki.

Tuż po wznowieniu Damian Juda w sytuacji sam na sam z bramkarzem trafił najpierw w Kulę, a piłka po dobitce nie znalazła drogi do siatki. Chwilę potem Puton z bliskiej odległości nie trafił na pustą bramkę. W 50. minucie Fabianowski z pola karnego trafił w Kulę, a dobitka Wojciecha Reimana minęła nieznacznie słupek bramki gości. W kolejnej akcji po wrzutce Reimana z kilku metrów głową nie trafił w bramkę Juda.

W 57. minucie goście zdobyli gola. Z rzutu wolnego z około 30. metrów uderzył Aliaksei Dubina i golkiper Stalówki nie miał szans na skuteczną interwencję. Po stracie gola zielono-czarni starali się odrobić szybko straty, ale Radomiak dość dobrze prezentował się w defensywie i nie pozwalał gospodarzom na zbyt wiele. Co prawda Stalówka miała okazje, ale nie były one aż tak klarowne. W doliczonym czasie gry gospodarze dopięli swego i doprowadzili do wyrównania. Po wrzutce z rzutu rożnego do siatki gości trafił głową Tomasz Płonka.

Stal Stalowa Wola - Radomiak Radom 1:1 (0:0)
0:1 - Aliaksei Dubina 57'
1:1 - Tomasz Płonka 90+1'

Stal: Tomasz Wietecha - Mateusz Kantor, Adrian Bartkiewicz, Michał Czarny, Sylwester Sikorski, Damian Juda, Mateusz Argasiński, Patryk Tur (65' Michał Tur), Wojciech Reiman, Damian Łanucha, Wojciech Fabianowski (53' Tomasz Płonka)

Radomiak: Michał Kula - Bartosz Jaroch, Maciej Świdzikowski (35' Leonardo Pereira (54' Damian Szewczyk), Grzegorz Wojdyga, Aliaksei Dubina, Jakub Cieciura, Łukasz Białożyt, Mateusz Orzechowski, Krystian Puton, Szymon Stanisławski (88' Rafał Gil), Krzysztof Filipek.

Żółte karki: Argasiński (Stal) oraz Dubina, Szewczyk, Filipek (Radomiak).

Sędzia: Marek Śliwa (Kielce).

Widzów: 1000.

Jesteśmy na Facebooku! Dołącz do nas!

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!