II liga gr. zachodnia: Ostrovia Ostrów spadła do III ligi (wyniki)

Piłkarze Ostrovii Ostrów Wielkopolski w niedzielę definitywnie spadli do III ligi. Natomiast ciągle o utrzymanie na szczeblu centralnym walczy skutecznie Polonia Bytom.

Adrian Dudkiewicz
W niedzielę Ostrovia Ostrów Wielkopolski dołączyła do kolejnych ekip z regionu, czyli Calisii Kalisz oraz Jaroty Jarocin, które wcześniej pogodziły się z degradacją. Dlatego jej wynik w starciu z Górnikiem Wałbrzych nie miał żadnego znaczenia. Jeden zdobyty punkt bardziej uradował gości. Ci muszą ciągle jeszcze drżeć o utrzymanie w grupie zachodniej II ligi. Nad strefą spadkową biało-niebiescy mają trzy "oczka" przewagi.
Natomiast w walce o utrzymanie nadal liczy się Polonia. Bytomianie w niedzielę bardzo długo męczyli się ze zdegradowaną Calisią Kalisz, a bramki padły dopiero w drugiej połowie. Bohaterem gospodarzy okazał się doświadczony Marcin Lachowski, który otworzył rezultat w 63. minucie. Strzelał na raty z czternastu metrów, choć ostatecznie za drugim razem piłka znalazła drogę do siatki.

Wynik spotkania na 2:0 na dziesięć minut przed końcem ustalił mający za sobą grę na boiskach T-Mobile Ekstraklasy Jacek Broniewicz. Jego strzał przy słupku z rzutu karnego przypieczętował zwycięstwo Polonii, która do ósmego MKS Kluczbork traci zaledwie jeden punkt.