Primera Division: Kolejny remis Realu! Tylko cud zapewni Królewskim mistrzostwo

W zaległym spotkaniu Królewscy wypuścili zwycięstwo ze swoich rąk i praktycznie pożegnali się z szansami na mistrzostwo kraju!

Igor Kubiak
Igor Kubiak

W zaległym spotkaniu 34. kolejki Primera Division spotkały się ekipy, które walczą o pozostanie w lidze oraz mistrzostwo. W zespole Realu Madryt zabrakło autora hat-tricka w pierwszym spotkaniu tych ekip - Garetha Bale'a, a już w 8. minucie z boiska z powodu kontuzji musiał zejść najlepszy strzelec zespołu, Cristiano Ronaldo.

W 35. minucie pod nieobecność Portugalczyka rzut wolny zdecydował się wykonywać Sergio Ramos i ten po raz kolejny w ostatnich tygodniach trafił do siatki. Do bramki gospodarze spisywali się całkiem dobrze - stwarzali zagrożenie pod polem karnym Ikera Casillasa, który w Primera Division pojawił się po raz pierwszy od 16 miesięcy, ale groźnego strzału w światło bramki nie zdołali oddać.

Po zmianie stron niewiele działo się na boisku. Królewscy bez swoich największych gwiazd zupełnie nie potrafili wykorzystać okazji do kontr, natomiast gospodarze wyraźnie nie mieli pomysłu na jakąś ofensywną akcję. Minuty mijały i wydawało się, że spotkanie zakończy się skromnym zwycięstwem przyjezdnych, a tymczasem w końcówce meczu po rzucie rożnym piłkę z główki do siatki wpakował wprowadzony Humberto Osorio!

Gracze Ancelottiego walczyli do końca, ale ostatecznie zakończyło się remisem 1:1. Tym samym Królewscy mają aż cztery oczka straty do Atletico i jedno do FC Barcelony.

Gol z rzutu wolnego Sergio Ramosa:

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Real Valladolid - Real Madryt 1:1 (0:1)
0:1 - Sergio Ramos 35'
1:1 - Osorio 86'

Real Valladolid: Jimenez - Rukavina, Valiente, Mitrović, Pena, Rubio, Victor Perez (82' Baraja), Jeffren (73' Osorio), Oscar (64' Larsson), Bergdich, Guerra.

Real Madryt: Casillas - Nacho, Pepe, Ramos, Coentrao, Alonso, Modrić, Isco (73' Illarramendi), Di Maria, Benzema (77' Marcelo), Ronaldo (8' Morata).

Żółte kartki: Bergdich, Mitrović, Baraja, Jimenez (Valladolid) oraz Isco, Morata, Illarramendi, Pepe (Real Madryt).

->Wyniki Primera Division

->Tabela Primera Division

->Klasyfikacja strzelców Primera Division

Oglądaj mecz Real Madryt - FC Barcelona na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)