Stal Mielec w końcu zwyciężyła - wyniki niedzielnych meczów 28. kolejki gr. wschodniej II ligi

Passę pięciu kolejek bez zwycięstwa przerwała Stal Mielec. Mielczanie pokonali w domowym meczu Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Ponownie zawiódł Pelikan Łowicz.

Łowiczanie od początku tej rundy mają niewielką stratę do bezpiecznej strefy. Nie potrafią jednak tego zmienić. W niedzielę wystarczyło pokonać pogodzoną już ze spadkiem Garbarnię Kraków. Wszystko układało się po myśli biało-zielonych. W 27. minucie Karol Kostrubała brutalnie wszedł w Michała Gamlę i natychmiast ujrzał czerwoną kartkę. Łowiczanie od razu zaczęli przeważać na murawie i w 39. minucie objęli prowadzenie. Zamieszanie podbramkowe po rzucie rożnym wykorzystał Patryk Bojańczyk. Po zmianie stron Pelikan rozegrał jednak fatalne zawody i przez 45 minut kompletnie nie zagroził bramce rywala, jakby tego było mało dał się zdominować grającemu w osłabieniu przeciwnikowi. W dodatku w 60. minucie Gamla, w zupełnie niegroźnej sytuacji, powalił w polu karnym Marcina Siedlarza. "Jedenastkę" bez trudu wykorzystał Krzysztof Kalemba i zapewnił punkt swojej drużynie. [ad=rectangle] Ponad miesiąc na zwycięstwo swojej drużyny czekali fani Stali Mielec. Mielczanie w niedzielę pokonali najsłabszą drużynę ligi - Świt Nowy Dwór Mazowiecki - 3:0. Formą strzelecką błysnął Kamil Radulj, który zdobył wszystkie bramki dla gospodarzy. Stal przez całe spotkanie wyraźnie przeważała i mogła zdobyć znacznie więcej bramek. Dobrze spisywał się jednak golkiper Świtu - Karol Domżał. Przyjezdni nieco większe zagrożenie zaczęli stwarzać dopiero po stracie trzeciej bramki.

Wyniki niedzielnych meczów 28. kolejki gr. wschodniej II ligi:

Pelikan Łowicz - Garbarnia Kraków 1:1 (1:0)

1:0 - Bojańczyk 39' 1:1 - Kalemba 61' (k.)

Stal Mielec - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 3:0 (1:0)

1:0 - Radulj 9' 2:0 - Radulj 64' 3:0 - Radulj 70'

M Drużyna M Z R P Bramki Pkt
Źródło artykułu: WP SportoweFakty

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!