II liga gr. zachodnia: Bytomianie przedłużyli szanse na utrzymanie (wynik)

W ostatnim spotkaniu 28. kolejki grupy zachodniej II ligi piłkarze Polonii Bytom w meczu o sześć punktów pokonali na własnym boisku Górnika Wałbrzych 2:1.

Adrian Dudkiewicz

Mecz był niezwykle istotny dla spadkowicza z I ligi. Wszystko z powodu tego, że bytomianie znajdują się w strefie spadkowej i potrzebują zwycięstw, aby wydobyć się ponad zagrożoną strefę. Jeszcze w minionym tygodniu Piotr Mrozek zastąpił na stanowisku pierwszego trenera Grzegorza Kurdziela i od razu tknął w śląską drużynę nowego ducha, bowiem w niedzielę jego zawodnicy po serii kiepskich spotkań wreszcie zdobyli komplet punktów, który może okazać się bardzo potrzebny w końcówce sezonu.

Po dwudziestu minutach rywalizacji sędzia liniowy zasugerował chorągiewką, że jeden z obrońców Górnika zagrywał piłkę ręką i arbiter Sebastian Załęski podyktował rzut karny. Kapitan bytomskiej jedenastki Jacek Broniewicz nie pomylił się przy stałym fragmencie i Polonia prowadziła 1:0. Po strzeleniu pierwszej bramki gospodarze umiejętnie cofnęli się na własną połowę i tym samym zmusili wałbrzyszan do ataku pozycyjnego. Jeśli nawet biało-niebiescy mieli swoje sytuacje, to świetnie spisywał się w bramce Mateusz Mika .

Po przerwie ekipa z Dolnego Śląska zaatakowała jeszcze mocniej, czego efektem była kopia sytuacja z pierwszej połowy, bowiem w 54. minucie piłki ręką doktnął obrońca Polonii. Jedenastkę na bramkę pewnie zamienił doświadczony Marcin Folc. Na dwadzieścia minut przed końcem błąd popełnili wałbrzyscy defensorzy. Po świetnym dograniu futbolówki od Kamil Białkowskiego, Dawid Cempa silnym strzałem ustalił wynik niedzielnej potyczki.

Polonia Bytom - Górnik Wałbrzych 2:1 (1:0)
1:0 - Broniewicz (k.) 19'
1:1 - Folc (k.) 54'
2:1 - Cempa 71'

Polonia Mika - Kowalski (85' Ondras), Broniewicz, Radkiewicz, Banaś (59' Krzemień) Zalewski, Laskowski (59' Cempa), Białkowski, Trznadel, Barcik, Lachowski.

Górnik: Jaroszewski - Michalak, Wepa, Wojtarowicz, Rytko (63' Moszyk), Szuba (75' Surmaj), Oświęcimka (80' Zinke), Sawicki, Radziemski, Folc, Bartkowiak.

Żółte kartki: Broniewicz, Laskowski, Białkowski, Zalewski (Polonia), oraz Wojtarowicz, Wepa, Moszyk (Górnik).

Sędzia: Sebastian Załęski (Ostrołęka).

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

II liga gr. zachodnia 2013/2014

M Drużyna M Z R P Bramki Pkt

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!