Primera Division: Koniec passy Atletico! W Hiszpanii będzie się jeszcze działo

Po remisie FC Barcelony wydawało się, że kwestia mistrzostwa jest już praktycznie rozstrzygnięta. Tymczasem w niedzielne popołudnie Atletico Madryt niespodziewanie przegrało swój mecz!

Igor Kubiak
Igor Kubiak

Na stadion Levante po dziesiąte ligowe zwycięstwo z rzędu przyjechało Atletico Madryt. Trener Diego Simeone miał praktycznie wszystkich piłkarzy do dyspozycji i jedynie na prawej stronie linii defensywnej Juanfrana musiał zastąpić Toby Alderweireld. Mimo to, już w 7. minucie piłkę do własnej siatki wpakował Filipe Luis. Los Colchoneros nie potrafili odpowiedzieć na to trafienie i do przerwy niezwykle rzadko zagrażali bramce Keylora Navasa.

Po zmianie stron od razu na boisku pojawili się piłkarze, którzy zagrali z Chelsea Londyn - Adrian Lopez oraz Arda Turan. Finaliści Ligi Mistrzów uzyskali sporą przewagę, jednak ponownie na linii bramkowej wzorowo spisywał się Keylor Navas. Zamiast wyrównania, mieliśmy za to drugą bramkę dla Levante - po centrze Victora Casadesusa wynik podwyższył David Barral.

Atletico stać było tylko na strzał w słupek w wykonaniu Adriana Lopeza. Po dziewięciu ligowych zwycięstwach przyszła więc porażka, która sprawia, że kwestia mistrzostwa wciąż pozostaje otwarta.

Na chwilę obecną Atletico ma trzy punkty przewagi nad FC Barceloną i sześć nad Realem Madryt, który ma dwa mecze rozegrane mniej. Przypomnijmy, że Los Colchoneros na zakończenie sezonu jadą na Camp Nou na konfrontację z wciąż aktualnym mistrzem kraju.

Niesamowity mecz rozegrali w niedzielne popołudnie gracze Almerii. Andaluzyjczycy, którzy przed 36. kolejką znajdowali się w strefie spadkowej, przyjmowali pewnego drugoligowca - Betis Sewilla. Na kwadrans przed końcowym gwizdkiem to goście prowadzili 2:1, a dodatkowo grali w przewadze jednego gracza po tym jak Suso brutalnie sfaulował Damiena Perquisa.

Wydawało się, że Almeria wkrótce podzieli los Betisu, a tymczasem gracze Francisco Rodrigueza zdołali zgarnąć komplet oczek po bramce w... czwartej minucie doliczonego czasu gry! Tym samym w dwóch ostatnich kolejkach ponownie będziemy mieć wielką walkę o pozostanie w Primera Division - wciąż dziewięć ekip nie może być w stu procentach pewnych dalszej gry w najwyższej klasie rozgrywkowej.