II liga gr. zachodnia: Rozwój Katowice ucieka przed strefą spadkową (wideo)

W ostatnim spotkaniu 27. kolejki grupy zachodniej II ligi piłkarze Jaroty Jarocin przegrali na własnym boisku z walczącym o utrzymanie Rozwojem Katowice 1:2.

Dla gospodarzy niedzielny pojedynek nie miał właściwie większego znaczenia, bowiem już wcześniej stracili teoretyczne szanse na pozostanie w grupie zachodniej II ligi. Natomiast Rozwój od dłuższego czasu znajduje się nad strefą spadkową i każdy zdobyty punkt przybliżał doświadczony katowicki zespół do zapewnienia sobie ligowego bytu na przyszły sezon w nowoutworzonej centralnej II lidze.

W pierwszej połowie obie drużyny nie stworzyły wielkiego widowiska, a ponadto piłkarze Jaroty zagrali bez swoich czterech podstawowych zawodników pauzujących za żółte kartki. Ten fakt demobilizująco wpłynął na graczy z Jarocina, którzy w 2. minucie nie potrafili powstrzymać w swoim polu karnym znanego z I-ligowych boisk Roberta Mandrysza. Napastnik Rozwoju ładnym strzałem z dystansu otworzył wynik niedzielnej potyczki.

Później na boisku długo nic się nie działo, aż do końcówki drugiej połowy. W 66. minucie drugą kartkę w tym meczu zobaczył defensor przyjezdnych Dawid Domański, ale w dalszym ciągu przewaga należała do katowiczan. Ofensywna gra opłaciła się na kwadrans przed końcem. W 78. minucie Adam Żak wykorzystał zagapienie bramkarza rywali i skierował futbolówkę do siatki. Sześć minut później Jarota strzelił konktaktową bramkę, a konkretnie zrobił to doświadczony Łukasz Ślifirczyk, który zachował zimną krew w polu karnym rywali i strzelił tuż obok słupka bramki Rozwoju. Na więcej podopiecznych Macieja Dolaty nie było stać.

Jarota Jarocin - Rozwój Katowice 1:2 (0:1) 0:1 - Mandrysz 2' 0:2 - Żak 78' 1:2 - Ślifirczyk 85'

Jarota: Krawczyk - Ludwiczak, Kieliba, Garbarek, Skokowski, Antkowiak (61' Skowron), Latos (29' Durowicz), Czabański (63' Staszowski), Grobelny, Zatwarnicki, Ślifirczyk.

Rozwój: Budka - Mielnik, Szymiński, Domański, Winiarczyk, Tkocz, Żak (90' Piasecki), Gacki (72' Świerczyński), Gielza, Mandrysz, Król.

Żółte kartki: Durowicz, Garbarek (Jarota) oraz Domański, Gielza (Rozwój).

Czerwona kartka: Dawid Domański (Rozwój).

Sędzia: Michał Grocki (Warszawa).

M Drużyna M Z R P Bramki Pkt
Źródło artykułu: WP SportoweFakty

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!