Liderzy uciekają rywalom, trudna sytuacja Polonii - wyniki spotkań 27. kolejki gr. zachodniej II ligi

W najciekawszym spotkaniu 27. kolejki grupy zachodniej II ligi piłkarze aktualnego lidera tabeli z Głogowa pokonali na wyjeździe walczące o awans Zagłębie Sosnowiec 2:1.

Adrian Dudkiewicz

W sobotę zawody z ogromnym animuszem rozpoczęli piłkarze gospodarzy, bowiem już w drugiej minucie Mateusz Wrzesień otrzymał z głębi pola ładne podanie od doświadczonego Tomasza Szatana i silnym strzałem zza pola karnego otworzył wynik potyczki na szczycie grupy zachodniej II ligi. Wydawało się, że gracze Mirosława Smyły pójdą za ciosem i kwestia dalszych bramek dla sosnowiczan będzie właściwie tylko kwestią czasu.

Potem na boisku dominowali gracze z Głogowa. Wszystko poprzez spore błędy w grze obronnej Zagłębia i tylko dobra postawa bramkarza miejscowych  spowodowała, że do przerwy sosnowiczanie mogli się cieszyć z bramowego remisu. W dalszych fragmentach przewaga Chrobrego była widoczna jeszcze mocniej, a po koronkowej akcji całego Damian Sędziak nie zmarnował sytuacji sam na sam. Jak się okazało, to wystarczyło do końcowego triumfu nad trzecim zespołem w tabeli.

Wpadkę swojego najgroźniejszego przeciwnika w walce o I ligę wykorzystała Bytovia Bytów. Zespół prowadzony przez Pawła Janasa nie miał żadnych problemów, aby na swoim boisku pewnie pokonać Ruch Zdzieszowice 3:0. Wicelider tabeli ani przez moment nie schodził z połowy swoich rywali.

Natomiast coraz gorzej wygląda sytuacja spadkowicza z I ligi - Polonii Bytom. Na boisku beniaminka rozgrywek to jednak gospodarze od początku narzucili ostre tempo gry, co przełożyło się na szybko zdobytą bramkę. W 4. minucie Rafał Gutowski minął ładnym zwodem obrońcę gości i strzałem w długi róg otworzył wynik spotkania. Bytomianie jeszcze przed końcem pierwszego kwadransa doprowadzili do remisu.

To było jednak wszystko, na co tego dnia było stać Polonię. Kolejne bramki były przede wszystkim kiepską postawą bytomskich obrońców. Jeszcze przed zejściem do szatni rzut karny po zagraniu ręką na bramkę pewnie zamienił Michał Magnuski. Po przerwie szansę na korzystny wynik przeciwnikom odebrał doświadczony Robert Gajda, który otrzymał idealne podanie od Rafała Gutowskiego.

WYNIKI SPOTKAŃ 27. KOLEJKI GR. ZACHODNIEJ II LIGI:

Błękitni Stargard Szczeciński - Polonia Bytom 3:1 (2:1)
1:0 - Gutowski 4'
1:1 - Radkiewicz 13'
2:1 - Magnuski (k.) 41'
3:1 - Gajda 47'

Zagłębie Sosnowiec - Chrobry Głogów 1:2 (1:1)
1:0 - Wrzesień 2'
1:1 - Hałamniec 6'
1:2 - Sędziak 57'

Bytovia Bytów - Ruch Zdzieszowice 3:0 (2:0)
1:0 - Pietroń 18'
2:0 - Kazimierowicz 33'
3:0 - Pietroń 88'

Calisia Kalisz - Gryf Wejherowo 0:1 (0:0)
0:1 - Rzepa 89'

Ostrovia Ostrów Wielkopolski - Raków Częstochowa 1:0 (1:0)

M Drużyna M Z R P Bramki Pkt

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!