Jedną nogą w II lidze - relacja z meczu Energetyk ROW Rybnik - Miedź Legnica

Drużyna Jana Furlepy znowu doznała wysokiej porażki. Tym razem zielono-czarnych wypunktowała Miedź Legnica, która zwyciężyła po dwóch bramkach Szymańskiego i trafieniu Łobodzińskiego.

Beata Fojcik

Pierwszy celny strzał w meczu w 6. minucie oddał Idrissa Cisse, jednak nie sprawił on problemów Andrzejowi Bledzewskiemu. Kilka chwil później w akcji wystąpili piłkarze Miedzi, których raz za razem zatrzymywał Antonin Bucek. Bramkarz ROW-u Rybnik uratował zespół po strzałach Mariusza Zasady, Wojciecha Łobodzińskiego, Radosława Bartoszewicza, czy Mateusza Szczepaniaka.

Skapitulował w 36. minucie gry, kiedy piłkę z głębi pola otrzymał Patryk Szymański, który minął golkipera gospodarzy i skierował futbolówkę do bramki. Ślązacy domagali się odgwizdania spalonego, ale sędzia nie podniósł chorągiewki.
Patryk Szymański został bohaterem spotkania w Rybniku Patryk Szymański został bohaterem spotkania w Rybniku
Na drugą część spotkania miejscowi wyszli zmotywowani. W 67. minucie pojedynku dobrą próbę Michała Płonki z trudem wyłapał Bledzewski. Już dziesięć minut później było 2:0, a drugą bramkę zdobył Szymański, który w sytuacji sam na sam pokonał Bucka.

W 80. minucie starcia ta sztuka nie udała się Szczepaniakowi. Natomiast w 86. minucie gry kontaktowego gola mógł strzelić Daniel Feruga, lecz nie wykorzystał precyzyjnego dogrania Łukasza Bałuszyńskiego.

Bramkarz ROW-u zdołał także zatrzymać uderzenia Adriana Cierpki i ponownie Szczepaniaka. Nie dał jednak rady Wojciechowi Łobodzińskiemu, który w 94. minucie meczu ustalił wynik rywalizacji na 3:0 dla legniczan.

Energetyk ROW Rybnik - Miedź Legnica 0:3 (0:1)
0:1 - Patryk Szymański 36'
0:2 - Patryk Szymański 77'
0:3 - Wojciech Łobodziński 90+4'

ROW: Antonin Bucek - Michał Płonka, Marek Krotofil (63' Łukasz Bałuszyński), Mateusz Słodowy, Sławomir Szary, Paweł Staniczek, Jarosław Wieczorek (59' Daniel Feruga), Mariusz Muszalik, Kamil Kostecki, Szymon Sobczak (75' Roland Buchała), Idrissa Cisse.

Miedź: Andrzej Bledzewski - Grzegorz Bartczak (46' Ireneusz Brożyna), Tomasz Midzierski, Adrian Woźniczka, Mariusz Zasada, Piotr Kasperkiewicz (84' Adrian Cierpka), Radosław Bartoszewicz, Piotr Madejski (72' Marcin Burkhardt), Wojciech Łobodziński, Mateusz Szczepaniak, Patryk Szymański.

Żółte kartki: Grzegorz Bartczak, Radosław Bartoszewicz (Miedź) oraz Kamil Kostecki, Roland Buchała (ROW).

Sędzia: Zbigniew Dobrynin (Łódź).