Słonie zdeptały intruza - relacja z meczu Termalica Bruk-Bet Nieciecza - GKS Tychy

W meczu 26. kolejki Termalica Bruk-Bet Nieciecza nie dała szans gościom z Tychów, pokonując GKS 2:0. Do siatki Piotra Misztala trafili Piotr Ceglarz i Dariusz Pawlusiński.

Dominik Polesiński

Pierwsza połowa nie zapowiadała dość gładkiego zwycięstwa gospodarzy, którzy niemrawo sposobili się do ataków bramki przyjezdnych. Ich rywale postawili w Niecieczy na twardą boiskową jatkę, często przekraczając przepisy. Sytuacji pod bramką gospodarzy również było jak na lekarstwo.

Pierwszy warty odnotowania strzał oddany został dopiero w 30 minucie, kiedy to rzut wolny w odległości około 25 metrów od bramki Piotra Misztala egzekwował Dariusz Jarecki. Obrońca uderzył nadzwyczaj precyzyjnie, ale bramkarz w znakomitym stylu zatrzymał futbolówkę zmierzającą w okienko.

Druga i zarazem ostatnia okazja przyniosła gola, który otworzył wynik. Z prawego skrzydła precyzyjnie dośrodkował Jakub Biskup, a z kilku metrów strzałem głową formalności dopełnił Piotr Ceglarz.

Już w przerwie trener gości dokonał dwóch zmian mających poprawić grę jego zespołu. Na placu gry pojawili się Denis Popović i Damian Szczęsny i początek drugiej odsłony rokował dość optymistycznie. W 55 minucie to właśnie rezerwowy Szczęsny oddał bardzo groźny strzał z okolic linii pola karnego, ale Sebastian Nowak stanął na wysokości zadania, pokazując dobry kunszt. Jeszcze większe brawa golkiper zebrał dwie minuty później, kiedy to w sobie tylko znany sposób odbił strzał głową Tomasa Docekala. Niektórzy piłkarze gości złapali się za głowy, ale piłka nie wpadła do siatki.

Termalica nastawiła się na grę z kontry, cierpliwie czekając na decydujący cios i doczekała się. W 90. minucie wprowadzony w końcówce Dariusz Pawlusiński zapoczątkował, a następnie wykończył szybką kontrę swojego zespołu. Asystę w tej sytuacji zapisał na swoje konto Emil Drozdowicz.

Tyszanie muszą poszukać punktów w kolejnych grach, a tymczasem co najmniej do niedzieli pozostaną w strefie spadkowej.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - GKS Tychy 2:0 (1:0)
0:1 - Piotr Ceglarz 40'
0:2 - Dariusz Pawlusiński 90'