Pelikan połknął Stal - relacja z meczu Pelilan Łowicz - Stal Stalowa Wola

Piłkarze Pelikana Łowicz na własnym stadionie pokonali Stal ze Stalowej Woli. Goście mecz kończyli w osłabieniu po tym, jak z boiska wyleciał Mateusz Kantor.

Artur Długosz

Po minionej kolejce i remisie Stali Stalowa Wola z Olimpią Zambrów opiekun zielono-czarnych podał się do dymisji. Ta nie została przyjęta i Paweł Wtorek dalej jest szkoleniowcem popularnej Stalówki. Piłkarzy ze Stalowej Woli wiosną dopadł jednak kryzys i mają oni problemy z odnoszeniem zwycięstw. W hutniczym mieście liczono, że Stal przełamie się właśnie w Łowiczu.

Od początku potyczki na boisku wiele się działo, bowiem oba zespoły starały się atakować. Optyczną przewagę uzyskali łowiczanie, ale wyższa kultura gry cechowała Stalowców. Sporo pracy miał też arbiter potyczki, bowiem co chwilę jeden z zawodników leżał na murawie po faulu przeciwnika. W drużynie ze Stalowej Woli aktywny był zwłaszcza Tomasz Płonka, lecz w decydujących momentach brakowało mu czystych piłkarskich umiejętności. W atakach Pelikana często brał udział Adrian Świątek, ale on podobnie jak i Płonka, popełniał błędy w prostych sytuacjach.

Po przerwie znów do ataku ruszyli goście, lecz golkiper drużyny z Łowicza spisywał się bez zarzutu. Wydawało się, że piłkarze Stali w końcu dopną swego i wyjdą na prowadzenie, lecz wszystko zmieniło się w 60. minucie. Wówczas za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał Mateusz Kantor.

Osłabiona Stal dalej starała się prowadzić grę, lecz to gospodarze umiejętnie wykorzystali błędy defensywy zielono-czarnych. W 75. minucie lewą stroną boiska przedarł się Adrian Świątek, który minął kilku zawodników Stali. Jego strzał obronił jeszcze Dawid Wołoszyn, ale przy dobitce Damiana Kosiorka był już bezradny. Już w doliczonym czasie gry gospodarze podwyższyli prowadzenie. Z rzutu wolnego strzelał Michał Gamla. Piłka odbiła się od poprzeczki, a do siatki dobił ją Michał Fabijański.

Ostatecznie Pelikan Łowicz pokonał Stal ze Stalowej Woli 2:0. Zawodnicy Stalówki, którzy jeszcze nie tak dawno temu liczyli się w grze o awans do wyższej klasy rozgrywkowej, teraz zdecydowanie skomplikowali sobie sytuację w tabeli.

Pelikan Łowicz - Stal Stalowa Wola 2:0 (0:0)

1:0 - Damian Kosiorek 75'
2:0 - Michał Fabijański 90 +1'

Pelikan Łowicz: Adrian Olszewski - Michał Adamczyk, Krzysztof Brodecki, Mykoła Dremluk, Maciej Wyszogrodzki, Piotr Koman, Artur Golański (81' Michał Fabijański), Michał Gamla, Daniel Bończak (51' Damian Kosiorek) (90+3' Maciej Perzyna), Adrian Świątek, Damian Nowak (46' Patryk Bojańczyk).

Stal Stalowa Wola: Dawid Wołoszyn - Adrian Bartkiewicz, Michał Czarny, Michał Bogacz, Mateusz Kantor, Mateusz Argasiński, Michał Kachniarz, Radosław Mikołajczak, Damian Łanucha, Wojciech Fabianowski (70' Damian Juda), Tomasz Płonka.

Żółte kartki: Damian Nowak, Piotr Koman (Pelikan) oraz Mateusz Kantor, Wojciech Fabianowski (Stal).

Czerwona kartka: Mateusz Kantor /60' - za drugą żółtą/ (Stal).

Sędzia: Maciej Mikołajewski (Świebodzin).