Ligue 1: Grad goli, bolesna porażka drużyny Grzegorza Krychowiaka

Grad goli przyniosły spotkania 34. kolejki Ligue 1. Efektowne wygrane zanotowały Girondins Bordeaux i FC Nantes. Bolesnej porażki doznał natomiast zespół Grzegorza Krychowiaka.

Szymon Mierzyński

Stade Reims uległo u siebie walczącemu o utrzymanie FC Sochaux 0:1 i to jedna z większych niespodzianek weekendu. Reprezentant Polski spędził na murawie 90 minut.

Kapitalnie spisali się Żyrondyści. Ekipa Francisa Gillota zdemolowała EA Guingamp 5:1, a klasyczny hat-trick skompletował Cheick Diabate. Taką samą różnicą goli, tyle że 6:2 zwyciężyło FC Nantes, które pokonało na wyjeździe Valenciennes FC.

Nieprawdopodobne emocje miały miejsce w starciu FC Lorient z Montpellier HSC. Goście od 28. minuty grali w osłabieniu (po czerwonej kartce dla Geoffreya Jourdrena), mimo to prowadzili już 4:1. Miejscowi dokonali jednak niemożliwego. Po golach w 87., 91. i 93. minucie wyszarpnęli jedno oczko!

W piątek AS Saint-Etienne mierzyło się ze Stade Rennes Kamila Grosickiego. W tej potyczce bramki nie padły, nie doczekaliśmy się też występu Polaka.