Primera Division: Sevilla wciąż liczy na Ligę Mistrzów, powrót Perquisa

Kolejne pewne zwycięstwo zanotowała Sevilla. W znacznie gorszych nastrojach są ich lokalni rywale. Piłkarze Betisu już za tydzień mogą bowiem zostać pierwszymi spadkowiczami.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
40 punktów ma zapewnić w tym sezonie pozostanie w Primera Division. W 34. kolejce pułap ten osiągnęły ekipy Celty Vigo oraz Rayo Vallecano. Podopieczni Luisa Enrique zaprezentowali się ze świetnej strony w Almerii i wygrali 4:2. Dwie kapitalne asysty zaliczył Rafinha, dublet oraz asystę dołożył Nolito i to oni byli najlepszymi piłkarzami na boisku. Andaluzyjczycy przegrali po raz czwarty z rzędu i wciąż są na przedostatnim miejscu w tabeli.

Nawet Almerii najprawdopodobniej nie wyprzedzi Betis Sewilla. Gracze Gabriela Calderona polegli z Rayo Vallecano, a wielkim antybohaterem spotkania został Paulao. Brazylijski defensor zawalił pierwszego gola, a następnie zaliczył samobója i już po pół godzinie poprosił trenera o zmianę! U jego boku ponownie wystąpił Damien Perquis, który opuścił plac gry w 67. minucie. Ze względu na kontuzję, był to pierwszy występ byłego reprezentanta Polski od 20 marca. Betis traci 10 punktów do bezpiecznej strefy i najprawdopodobniej za tydzień definitywnie pożegna się z Primera Division.

Pewne zwycięstwo odniosła Sevilla, która wciąż ma chrapkę na czwarte miejsce. W małych derbach Andaluzji podopieczni Unaia Emery'ego wygrali z Granadą 4:0. Kluczowy był pierwszy kwadrans po przerwie, kiedy to Kevin Gameiro zdobył gola i zaliczył asystę. Francuz ma już 14 trafień w tym sezonie i obok klubowego kolegi Carlosa Bacci oraz Garetha Bale'a jest na razie najskuteczniejszym debiutantem w Primera Division.

Sevilla na tę chwilę do czwartego Athletic Bilbao traci trzy oczka. Baskowie w niedzielny wieczór zagrają na wyjeździe z FC Barceloną.