Udany pościg Zagłębia, Chrobry pokonał kryzys - wyniki spotkań 25. kolejki gr. zachodniej II ligi (wideo)

Mnóstwo bramek strzelili piłkarze grupy zachodniej II ligi w Wielką Sobotę. Tym razem najciekawsze spotkanie obejrzeli kibice na stadionie w Sosnowcu.

Adrian Dudkiewicz

Od pierwszych minut potyczka w Sosnowcu była niezwykle otwartym i zaciętym widowiskiem. Nic dziwnego, skoro do przerwy padły aż cztery gole, a obie drużyny oddały aż po jedenaście strzałów na bramkę rywali. Świetne parady bramkarzy, popisy strzelców oraz mnóstwo trafień - takie rzeczy chciałoby się oglądać w każdym ligowym spotkaniu. Sosnowiczanie zaliczyli również udany pości za przeciwnikami, bowiem po kwadransie przegrywali już 0:2.

Bohaterem gospodarzy okazał się doświadczony Łukasz Tumicz, który zaliczył hat-tricka. - Nie zdarzyło mi się w ostatnim czasie strzelić w jednym meczu trzech bramek. Cieszymy się bardzo, bo te trzy punkty są dla nas bardzo ważne. Do tego zdobyte z wymagającym rywalem, który był liderem wiosny, zdobył 16 punktów w tej rundzie. Pokazaliśmy to, że mamy charakter i podnieśliśmy się z 0-2, strzeliliśmy cztery bramki i jest super - cieszył się szczęśliwy strzelec.

Emocjonujące zawody zobaczyli również kibice w Ostrowie. Ostrovia nie składa broni w walce o utrzymanie i już w ósmej minucie gracze beniaminka rozgrywek zdobyli bramkę, kiedy Mateusz Wrzesiński wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego. Potem sporo emocji mieliśmy przed przerwą. Doświadczony Leszek Nowosielski trafił do siatki miejscowych bezpośrednio z rzutu rożnego, ale ostrowianie szybko odpowiedzieli, kiedy mocnym strzałem za pola karnego popisał się Maciej Stawiński. Ten sam zawodnik na dwadzieścia minut przed końcem podwyższył prowadzenie Ovii.

W Wielką Sobotę mieliśmy też potyczki lokalnych drużyn - derby Pomorza w Bytowie oraz Wielkopolski w Jarocinie. Oba mecze wygrali gospodarze, choć zdecydowanie więcej problem z rywalem mieli piłkarze Jaroty. Natomiast w Bytowie zespół prowadzony przez Pawła Janasa już po godzinie gry mógł właściwie cieszyć się z trzech punktów.

Pasjonująco zapowiada się w końcówce rozgrywek walka o utrzymanie. W jednym z najważniejszych spotkań Odra Opole stoczyła ciekawy i wyrównany pojedynek przyjaźni z Polonią Bytom. Piłkarze beniaminka bardzo potrzebowali trzech punktów i przed przerwą byli blisko zrealizowania tego celu, kiedy Marcin Kocur dobił piłkę do siatki po odbiciu się jej od poprzeczki. W 67. minucie Dawid Cempa popisał się świetnym uderzeniem z ponad 25 metrów. Tu fatalny błąd popełnił Damian Primel i mieliśmy remis 1:1. Później wynik nie uległ już zmianie. Swoją potyczkę wygrał również walczący o utrzymanie Raków Częstochowa.

WYNIKI SPOTKAŃ 25. KOLEJKI GR. ZACHODNIEJ II LIGI:

Zagłębie Sosnowiec - Ruch Zdzieszowice 4:2 (2:2)
0:1 - Damrat 11'
0:2 - Bella 16'
1:2 - Tumicz 31'
2:2 - Tumicz 42'
3:2 - Tumicz 66'
4:2 - Jankowski 90'

Ostrowia Ostrów Wielkopolski - MKS Kluczbork 3:2 (2:1)
1:0 - Wrzesiński 8'
1:1 - Nowosielski 45'
2:1 - Stawiński 45'
3:1 - Stawiński 70'
3:2 - Legierski 90'

Raków Częstochowa - UKP Zielona Góra 3:1 (1:0)

1:1 - Cempa 67'

Błękitni Stargard Szczeciński - Chrobry Głogów 0:2 (0:0)
0;1 - Szczepaniak 62'
0:2 - Szczepaniak 73'

Jarota Jarocin - Calisia Kalisz 3:1 (1:1)
0:1 - Nmamani 30'
1:1 - Antkowiak 41'
2:1 - Pawlak 63'
3:1 - Pawlak 90'

Bytovia Bytów - Gryf Wejherowo 3:1 (2:0)

M Drużyna M Z R P Bramki Pkt

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!