Kolejny krok uczyniony - relacja z meczu Siarka Tarnobrzeg - Olimpia Elbląg

Siarka Tarnobrzeg pokonała na własnym boisku Olimpię Elbląg 1:0. Jedynego gola w 50. minucie spotkania zdobył Marcin Figiel. Siarka zbliżyła się mocno do utrzymania, a może nawet i awansu.

Kamil Górniak

Przez blisko trzydzieści pierwszych minut z boiska wiało nudą. Zawodnicy obu ekip konstruowali jakieś akcje, ale nie stanowiły one jednak żadnego zagrożenia. Od czasu do czasu pojawił się jakiś niecelny strzał, ale to raczej taki w celach statystycznych. Bramkarze nie mieli wiele pracy. Dopiero potem gra się ożywiła.

W 33. minucie dwukrotnie Marcin Truszkowski znalazł się w polu karnym w dobrej okazji, ale raz nie zdołał oddać strzału, a chwilę później uderzył zbyt lekko, aby zaskoczyć Hieronima Zocha. W odpowiedzi najpierw Roman Maciejak uderzył minimalnie niecelnie, a po chwili Kamil Kopycki przegrał pojedynek sam na sam z Arturem Melonem. Potem gospodarze jeszcze próbowali szczęścia uderzając z dystansu, ale futbolówka po strzałach Dariusza Frankiewicz i Roberta Tunkiewicza nie znajdowała drogi do siatki.

Tuż po zmianie stron Damian Buras uderzył sprzed pola karnego, ale za lekko, aby pokonać bramkarza gości. W 50. minucie gospodarze zdobyli gola. Buras ładnie wrzucił w pole karne, gdzie brak asysty wykorzystał Marcin Figiel i z bliska pokonał Zocha. Po stracie gola do ataku ruszyli goście. Najpierw Tomasz Sedlewski popędził lewą flanką, ale nie zdołał już oddać strzału. Po chwili Kamil Graczyk także znalazł się w polu karnym, ale uderzył nad bramką. W kolejnej akcji Maciej Prusinowski próbował zaskoczyć Melona, ale uderzył mocno i minimalnie nad bramką.

Olimpia próbowała odrabiać straty, ale nie miała pomysłu na sforsowanie bloku defensywnego gospodarzy. Ci z kolei grali bardziej z kontry. W 76. minucie Figiel był bliski strzelenia drugiego gola, ale nie zdołał z ostrego kąta trafić do siatki. W 82. minucie znów gospodarze stanęli przed szansą na podwyższenie prowadzenia, ale Tomasz Ciećko został zablokowany w polu karnym.

Siarka Tarnobrzeg - Olimpia Elbląg 1:0 (0:0)
1:0 - Figiel 50'

Siarka Tarnobrzeg: Artur Melon Konrad Stępień, Bartłomiej Makowski, Łukasz Nadolski, Tomasz Persona, Dariusz Frankiewicz, Michał Chrabąszcz, Marcin Figiel (78' Jan Kowalski), Robert Tunkiewicz (64' Tomasz Ciećko), Damian Buras (57' Maciej Termanowski), Marcin Truszkowski.

Olimpia ElblągHieronim Zoch - Tomasz Lewandowski, Kamil Kopycki (77' Kamil Piotrowski), Oleg Ichim, Kamil Graczyk (70' Rafał Leśniewski), Radosław Stępień, Michał Ressel (89' Patryk Sokołowski), Tomasz Sedlewski, Tomasz Sambor, Maciej Prusinowski, Roman Maciejak (65' Anton Kolosov).

Żółte kartki: Frankiewicz, Truszkowski (Siarka).

Sędzia: Sławomir Pipczyński (Radom).

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!