Legionovia i Concordia wciąż niepokonane - wyniki piątkowych meczów 25. kolejki gr. wschodniej II ligi

Legionovia Legionowo i Concordia Elbląg pozostają jedynymi niepokonanymi drużynami w grupie wschodniej II ligi w tym roku. W Wielki Piątek oba kluby dopisały na swoje konto po trzy punkty.

Mateusz Lis
Mateusz Lis

Concordia Elbląg odniosła kolejne zwycięstwo w tym roku, ale wciąż bardzo daleko jej do utrzymania. W piątek uporała się z Wisłą Puławy. Pierwszego gola w tym meczu zdobył Alfredo Zapata ładnie lobując bramkarza w sytuacji sam na sam. Drugiego gola cztery minuty po przerwie zdobył Adolfo Fernandez wykorzystując dobre dogranie wzdłuż linii bramkowej. W kolejnych minutach przeważali elblążanie, ale marnowali dogodne sytuacje. Sześć minut przed końcem gola kontaktowego zdobył Konrad Nowak, ale na więcej tego dnia gości nie było już stać. Dla puławian była to trzecia porażka z rzędu.

Znów zawiodły Wigry Suwałki, które miały walczyć o awans do I ligi. Suwalczanie zremisowali czwarty mecz z rzędu, tym razem dzieląc się punktami ze Zniczem Pruszków. Kibice obejrzeli nudne widowisko, a odrobinie ciekawiej zrobiło się w ostatnich 20 minutach. Najpierw z boiska wyleciał gracz gospodarzy Aleksandar Atanacković za dwie żółte kartki. Po chwili goście mogli prowadzić, którzy kilka razy pod rząd uderzali na bramkę Karola Salika, ale ofiarnie interweniujący obrońcy nie pozwolili, aby piłka znalazła drogę do siatki. W odpowiedzi sytuację sam na sam zmarnował Povilas Luksys. Dla Znicza był to już piąty mecz bez wygranej.

Znakomicie wiosną spisują się piłkarze z Legionowa. W piątek bez większych problemów wygrali z Garbarnią Kraków i przynajmniej przez kilka godzin będą na czwartym miejscu w tabeli. Pierwsza połowa była bardzo słabym widowiskiem. Gdy wydawało się, że zakończy się bezbramkowym remisem, technicznym strzałem popisał się Dawid Ryndak i zdobył gola do szatni dla gości. Po zmianie stron obie drużyny postawiły na ofensywę. Wymiana ciosów lepiej skończyła się dla Legionovii. W 72. minucie precyzyjnym strzałem prowadzenie podwyższył Paweł Tomczyk. 180 sekund później było już 3:0. Obrońcy zapomnieli w polu karnym o Macieju Golińskim, który skrzętnie to wykorzystał. Po tych dwóch bramkach gospodarze się poddali i to goście mogli wygrać jeszcze wyżej.

Wyniki piątkowych meczów 25. kolejki gr. wschodniej II ligi:

Concordia Elbląg - Wisła Puławy 2:1 (1:0)
1:0 - Zapata 20'
2:0 - Fernandez 49'
2:1 - Nowak 84'

Wigry Suwałki - Znicz Pruszków 0:0

Garbarnia Kraków - Legionovia Legionowo 0:3 (0:1)
0:1 - Ryndak 45'
0:2 - Tomczyk 72'
0:3 - Romanczuk 75'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!