Serie A: Bartosz Salamon przed dużą szansą, Polak zagra jako pomocnik?

Według La Gazzetta dello Sport, Bartosz Salamon wystąpi w wyjściowej "11" Sampdorii w meczu ligowym. Na murawie ma również pojawić się Paweł Wszołek.

Konrad Kostorz
Od początku sezonu Bartosz Salamon wziął udział tylko w dwóch oficjalnych meczach Sampdorii Genua: rozegrał 90 minut w pojedynku Pucharu Włoch (0:1 z AS Romą) oraz 11 minut przeciwko Hellas Werona (5:0). Czy w 34. kolejce zadebiutuje w podstawowym składzie w meczu Serie A?

Według prognoz włoskiej prasy, Sinisa Mihajlović da szansę reprezentantowi Polski, ale nie w obronie, lecz w linii pomocy. Pod nieobecność kontuzjowanego Pedro Obianga i pauzującego za kartki Roberto Soriano Salamon ma wystąpić u boku Birkira Bjarnasona na pozycji numer "6". Nie jest przy tym jednak wykluczone, że 22-latek zajmie miejsce w defensywie, ponieważ zawieszony jest podstawowy stoper Daniele Gastaldello.

Salamon, gdy występował jeszcze w Brescii Calcio, regularnie grał w środku pola. Do formacji obronnej przesunął go trener klubu z Serie B i z myślą o tej roli w styczniu 2013 roku uzdolnionego zawodnika pozyskał AC Milan.

Paweł Wszołek, który spośród ostatnich ośmiu spotkań Sampdorii wystąpił tylko w jednym, także ma wziąć udział w potyczce z Catanią Calcio. Powód? Wyłączeni z gry są również dwaj czołowi piłkarze ofensywni: Manolo Gabbiadini oraz autor 9 goli w tym sezonie Eder.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Serie A: Juventus pewnie wygrał na trudnym terenie, trzecie z rzędu mistrzostwo o krok!

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)