Demolka i przełamanie - relacja z meczu Can-Pack Okocimski Brzesko - Dolcan Ząbki

Dolcan Ząbki pokonał 6:0 Can-Pack Okocimskiego Brzesko. To pierwsza wyjazdowa wiktoria Dolcanu od 27 lipca. Piwosze zostają na dnie tabeli i ich sytuacja staje się bardzo trudna.

Z Brzeska do Ząbek wyjedzie w czwartek wesoły autokar. Piłkarze Dolcanu Ząbki czekali na takie przełamanie prawie dziewięć miesięcy, dokładnie od 27 lipca. Co ciekawe - ich poprzednie wyjazdowe zwycięstwo zostało odniesione w podobnych, hokejowych rozmiarach - 5:0 z Olimpią w Grudziądzu.

Dominacja gości nie podlegała dyskusji. Dolcan miał wydarzenia pod pełną kontrolą i bez litości punktował bezradnych w obronie gości. Kluczowa okazała się 6. minuta, w której po pierwsze Dolcan objął prowadzenie po strzale Szymona Matuszka, a po drugie - Can-Pack Okocimski Brzesko stracił filara bloku defensywnego Radosława Jacka, który nabawił się kontuzji.

Pozbawiona Jacka obrona prezentowała się katastrofalnie, czego efektem były kolejne trafienia. Przed przerwą na 2:0 podwyższył Bartosz Wiśniewski, który sfinalizował precyzyjne dośrodkowanie Grzegorza Piesia.

Po przerwie gospodarze próbowali uratować się przed kompromitacją. Ta sztuka nie udała się. W 48. minucie Bruno Żołądź pokonał własnego bramkarza, a pięć minut później Łukasz Sierpina zmieścił piłkę między słupkami z trudnej pozycji. Dzieła zniszczenia dokonali Paweł Tarnowski po asyście innego rezerwowego Kamila Mazka, a także Dariusz Zjawiński. Lider klasyfikacji strzelców dorzucił swoje pięć, a może "sześć" groszy w 80. minucie.

Aktualnie "Zjawa" ma na koncie 15 trafień i wyprzedza w wyścigu o koronę króla strzelców Arkadiusza Aleksandra z 12 golami.

Jesteśmy na Facebooku! Dołącz do nas!

Wynik 6:0 oznacza, że Can-Pack Okocimski jest nie tylko najmniej bramkostrzelną drużyną w I lidze, ale i dołączył do grupki najwięcej tracących. Jedna groźna sytuacja strzelecka to zdecydowanie za mało, by myśleć o punktach z Dolcanem Ząbki. Drużyna Piotra Stacha zapowiadała po ostatniej porażce rachunek sumienia. Nie przyniósł on żadnego pozytywnego efektu i na pewno Okocimski spędzi święta na dnie tabeli.

Can-Pack Okocimski BrzeskoDolcan Ząbki 0:6 (0:2)
0:1 - Szymon Matuszek 6'
0:2 - Bartosz Wiśniewski 24'
0:3 - Bruno Żołądź (sam.) 48'
0:4 - Łukasz Sierpina 53'
0:5 - Paweł Tarnowski 75'
0:6 - Dariusz Zjawiński 80'

Can-Pack Okocimski: Pączek - Sobotka, Jacek (6' Sosnowski), Ryś, Ślęczka - Tymiński, Żołądź, Brud (62' Brud), Tatara (57' Nawrot), Kwiek - Grzegorzewski.

Dolcan: Humerski - Długołęcki (58' Mazek), Klepczarek, Grzelak - Matuszek, Jakubik, Łuszkiewicz (66' Osoliński), Piesio, Sierpina - Wiśniewski (54' Tarnowski), Zjawiński.

Żółte kartki: Sosnowski, Żołądź (Okocimski) oraz Długołęcki, Wiśniewski, Klepczarek (Dolcan).