KGHM Zagłębie Lubin - Zawisza Bydgoszcz w finale Pucharu Polski!

W finale Pucharu Polski, który 2 maja odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie, KGHM Zagłębie Lubin zmierzy się z Zawiszą Bydgoszcz!

Aleksander Wójcik
Piłkarze Zawiszy Bydgoszcz w dwumeczu okazali się lepsi od Jagiellonii. W Białymstoku drużyna Ryszarda Tarasiewicza rywala pokonała 2:0, a w Bydgoszczy padł remis 1:1, który premiował Zawiszę.

W środę rozstrzygnęły się losy rywalizacji w drugiej parze półfinałowej.

Rewanżowy mecz półfinału Pucharu Polski w Gdyni nie był wielkim widowiskiem i zakończył się "wielkanocnym" wynikiem - czyli jajo do jaja. Arka Gdynia musiała strzelić minimum trzy gole bez strat własnych, aby doprowadzić przynajmniej do dogrywki. W pierwszej odsłonie niewiele było emocji. W 34. minucie z dystansu próbował uderzać Miłosz Przybecki ale z jego strzałem, z problemami i na raty poradził sobie Jakub Miszczuk. Aktywa gospodarzy to tylko niecelny strzał Arkadiusza Aleksandra po znakomitym dograniu Tomasza Kowalskiego oraz minimalnie niecelny strzał Tomasza Jarzębowskiego z wolnego w 23. minucie.

W drugiej połowie przez większość czasu spotkanie toczyło się głównie w środkowej strefie i z boiska wiało przysłowiową nudą. Najlepszą okazję na gola dla Arki w tej części gry zmarnował na 7 minut przed końcem Paweł Wojowski, który po dośrodkowaniu z prawej strony, z trzech metrów przeniósł futbolówkę nad poprzeczką!

W ostatniej minucie meczu po prostopadłym podaniu Michala Papadopulosa - Przybecki w ostatniej chwili został uprzedzony przez ofiarnie interweniującego Miszczuka. Więcej emocji w Trójmieście nie było. Dla Miedziowych z Lubina jest to już trzeci finał PP. Poprzednio przegrywali finałowe trofeum w latach 2005 i 2006.
Warto zauważyć że ekipa z Dolnego Śląska w tegorocznych rozgrywkach pucharowych nie straciła nawet gola, a sama strzeliła ich aż 11! Po raz pierwszy w tej edycji PP drużyny zagrają o nowy puchar wykonany z 16 kilogramów srebra.

Beniaminek T-Mobile Ekstraklasy z Bydgoszczy ma szansę na zdobycie pierwszego od momentu powstania klubu krajowego trofeum. Dotychczas jedynie w sezonie 1990/91 udało się niebiesko-czarnym awansować do półfinału, kiedy lepszy okazał się późniejszy triumfator, czyli GKS Katowice.

Finał Pucharu Polski zostanie rozegrany 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 18:30.

Arka Gdynia - KGHM Zagłębie Lubin 0:0

Arka Gdynia: Jakub Miszczuk - Mateusz Cichocki, Kamil Juraszek, Krzysztof Sobieraj (46' Adrian Budka), Piotr Tomasik, Tomasz Kowalski, Tomasz Jarzębowski (46' Michał Rzuchowski), Radosław Pruchnik, Paweł Wojowski, Arkadiusz Aleksander, Bartosz Ślusarski (54' Mateusz Szwoch).

KGHM Zagłębie Lubin: Silvio Rodić - Bartosz Rymaniak, Jiri Bilek, Elvedin Dzinić, Dorde Cotra, Lubomir Guldan, Łukasz Piątek, Miłosz Przybecki, Manuel Curto (79' Sebastian Bonecki), David Abwo (74' Adrian Błąd), Arkadiusz Piech (68' Michal Papadopulos).

Żółte kartki: Łukasz Piątek, Elvedin Dzinić (Zagłębie).

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa).