Puchar Francji: Kamil Grosicki wprowadził Rennes do finału! (wideo)

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/

Stade Rennes Kamila Grosickiego pokonało w półfinale Pucharu Francji II-ligowy Angers SCO 3:2 i awansowało do finału rozgrywek, a jedną z bramek zdobył właśnie Polak!

Ekipa z Bretanii na początku spotkania dała się zaskoczyć i już w 3. minucie gry Mohamed Yattara dał gościom prowadzenie, ale po kwadransie było już 1:1 za sprawą Oli Toivonena, który skorzystał z błędu bramkarza Angers i doprowadził do wyrównania.

Kluczową bramkę na 2:1 dla Rennes jeszcze przed przerwą zdobył Kamil Grosicki. Abdoulay Doucoure zagrał do Polaka prostopadle w pole karne, a "Grosik" minął bramkarza i obrońcę rywali, a następnie posłał piłkę do pustej bramki. Na 3:1 tuż po przerwie efektownym strzałem sprzed pola karnego podwyższył Jean Makoun. Wynik w 89. minucie z rzutu karnego ustalił Yattara.

Zobacz bramki Toivonena i Grosickiego: [wrzuta=6grNjzd4d5r,mmkk07]

Grosicki przebywał na boisku do 71. minuty. Kibice Rennes zgotowali Polakowi owację na stojąco. To jego drugi gol dla Rennes i drugi w Pucharze Francji. Wcześniej trafił w ćwierćfinale z LOSC Lille. Ma na koncie też trzy asysty.

W zaplanowanym na 3 maja finale Pucharu Francji Rennes zmierzy się z EA Guingamp lub AS Monaco. Te drużyny swój półfinał rozegrają w środę.

Stade Rennes - Angers SCO 3:2 (2:1) 0:1 - Yattara 3' 1:1 - Toivonen 15' 2:1 - Grosicki 36' 3:1 - Makoun 48' 3:2 - Yattara (k.) 89'