Ligue 1: Bezbarwny występ i porażka PSG w hicie!

Paris Saint-Germain z drugą porażką w sezonie! W niedzielny wieczór mistrz Francji rozgrywał hitowy pojedynek z Olympique Lyon, ale zaprezentował się bezbarwnie i zasłużenie poległ 0:1.

Szymon Mierzyński
Pierwsze minuty nie wskazywały na wpadkę paryżan, bo to oni zaatakowali jako pierwsi. Dwie sytuacje zmarnował jednak Edinson Cavani, którego główkę najpierw fenomenalnie obronił Anthony Lopes, zaś kilka minut później Urugwajczyk przegrał z nim pojedynek jeden na jeden, bo zamiast strzelać zanurkował szukając rzutu karnego. To w ogóle był słaby występ El Matadora, który nie potrafi w pełni zastąpić kontuzjowanego Zlatana Ibrahimovicia.

Les Gones zadali decydujący cios w 31. minucie i wydatnie pomógł im w tym Ezequiel Lavezzi. Argentyńczyk zanotował koszmarną stratę na 25. metrze i już po chwili przepięknie z dystansu uderzył Jordan Ferri. Salvatore Sirigu nie mógł tego obronić.

W samej końcówce Olympique musiał odeprzeć kilka groźnych ataków faworyta, ale ostatecznie zasłużenie triumfował 1:0 i zajmuje obecnie 5. miejsce w tabeli. PSG pozostaje liderem, a nad AS Monaco ma dziesięć punktów przewagi.

Stade Reims Grzegorza Krychowiaka zremisowało u siebie z AS Saint-Etienne 2:2. Goście mieli sporo szczęścia, bo przegrywali już różnicą dwóch goli, a punkt zapewnili sobie w doliczonym czasie. Reprezentanta Polski tym razem zabrakło na boisku, bowiem pauzował za nadmiar żółtych kartek.

W trzecim niedzielnym pojedynku FC Nantes pokonało EA Guingamp 1:0.