Primera Division: Derby Madrytu dla Atletico! Fatalna kontuzja Costy (wideo)

Atletico Madryt ma już cztery oczka przewagi nad FC Barceloną. Wszystko za sprawą wygranego meczu z Getafe, w którym bardzo groźnie wyglądającej kontuzji doznał najlepszy strzelec zespołu.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Spory krok w kierunku mistrzostwa poczyniło Atletico Madryt. Los Colchoneros rozprawili się na wyjeździe z lokalnym rywalem - Getafe. Trener Diego Simeone wystawił najsilniejszą możliwą jedenastkę, a obok Diego Costy i Davida Villi pojawił się również inny ofensywnie usposobiony gracz - Raul Garcia.

Lider miał znaczną przewagę w spotkaniu, jednak na bramkę czekaliśmy do końca pierwszej połowy. Wtedy to po kornerze w polu karnym gospodarzy pozostał Diego Godin, który wykorzystał centrę Juanfrana oraz niepotrzebne wyjście z bramki Jordi Codiny.

Po zmianie stron Getafe miało wyborną okazję na wyrównanie, lecz na wysokości zadania stanął Thibaut Courtois. Sytuacja mogła się zemścić już w 64. minucie, kiedy to Joao Miranda w polu karnym powalił Angela Lafitę. Pomocnik Azulones od razu dostał czerwoną kartkę, a do piłki na jedenastym metrze podszedł Costa. Brazylijczyka świetnie wyczuł Codina, który dodatkowo był górą przy dobitce Raula Garcii.

Atletico zwycięstwo przypieczętowało dopiero w końcówce meczu. Po akcji Adriana Lopeza skutecznym wślizgiem popisał się Costa. Autor 26. bramek w tym sezonie zderzył się jednak ze słupkiem, a na jego piszczelu pojawiła się otwarta rana. Piłkarz na noszach opuścił boisko i na razie nie wiadomo, jak długo będzie trwać jego absencja.

Atletico ma trzy oczka przewagi nad Realem Madryt (dodatkowo lepszy bilans bezpośrednich meczów) oraz cztery nad FC Barceloną. Oznacza to, że w przypadku czterech zwycięstw w meczach z Elche, Valencią, Levante, Malagą lub Dumą Katalonii będą mieli zapewnione mistrzostwo kraju.

Gol i makabrycznie wyglądająca kontuzja Diego Costy:

Sporo problemów Valencii sprawił zespół Elche. Beniaminek miał wielką okazję na zdobycie oczka w starciu z Nietoperzami, jednak przy stanie 2:1 rzutu karnego nie wykorzystał Damian Suarez.

Blisko kolejnej wygranej było Rayo Vallecano. Błyskawice w konfrontacji z Espanyolem Barcelona odrobiły z nawiązką szybko straconego gola, ale ostatnie słowo należało do popularnych Papużek i Diego Colotto, który doprowadził do remisu.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Valencia CF - Elche CF 2:1 (1:1)
1:0 - Piatti 22'
1:1 - Coro 28'
2:1 - Dani Parejo 61'

W 71. minucie Damian Suarez (Elche) nie wykorzystał rzutu karnego - Vicente Guaita obronił.

Czerwona kartka: Barragan /90+1', za drugą żółtą/ (Valencia).

Getafe CF - Atletico Madryt 0:2 (0:1)
0:1 - Godin 40'
0:2 - Costa 84'

W 64. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Diego Costa (Atletico) - Codina obronił.

Espanyol Barcelona - Rayo Vallecano 2:2 (1:1)
1:0 - Stuani 3'
1:1 - Falque 43'
1:2 - Larrivey 50'
2:2 - Colotto 88'