Premier League: Demba Ba bohaterem Mourinho

Chelsea Londyn cały czas liczy się w walce o mistrzostwo Anglii. W niedzielę pokonała na Liberty Stadium Swansea City po golu Demba Ba.

Bartosz Zimkowski

Dość niespodziewanie postawił na Dembę Ba Jose Mourinho. Dotychczas notorycznie wysyłał go na ławkę rezerwowych bądź trybuny. W lidze zagrał zaledwie trzy razy od pierwszej minuty.

Gospodarze już po kwadransie grali w osłabieniu, kiedy za dwie żółte kartki z boiska wyleciał Chico. Sędzia przed ostateczną decyzją konsultował się ze swoim asystentem i ku niezadowoleniu miejscowych fanów wyrzucił z boiska obrońcę Łabędzi.

Londyńczycy osiągnęli sporą przewagę, ale długo nie potrafili zdobyć upragnionej bramki. Dopiero 22 minuty przed końcem szczęście uśmiechnęło się do Demba Ba. Jego strzał trafił w nogę defensora rywali, a następnie bramkarz dość nieporadnie zabierał się do obrony jego uderzenia. Koniec końców futbolówka wpadła do siatki Swansea.

Chelsea wygrała skromnie, ale dopisała do swojego dorobku trzy punkty. Ma dwa "oczka" mniej od lidera Liverpoolu.

Swansea - Chelsea 0:1 (0:0)
0:1 - Ba 68'

***

W drugim półfinałowym meczu Pucharu Anglii Hull City wygrało z Sheffield United 5:3 i awansowało do finału na Wembley. Tam zagra z Arsenalem Londyn.