Primera Division: Popis Realu na trudnym terenie! Wygrana bez Cristiano Ronaldo

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/

Królewscy znów potwierdzili, że nawet bez Cristiano Ronaldo potrafią zaliczyć pewne zwycięstwo. Tym razem podopieczni Carlo Ancelottiego rozgromili tegorocznego uczestnika Ligi Mistrzów.

Włoski szkoleniowiec zdecydował się na zmiany w pierwszej jedenastce, choć na Anoeta w tym sezonie wygrały wcześniej tylko ekipy Atletico Madryt i Rayo Vallecano. Carlo Ancelotti nie tylko nie skorzystał z kontuzjowanego Cristiano Ronaldo, ale dodatkowo w pierwszym składzie postawił na Nacho oraz Asiera Illarramendiego. Tymczasem CR7 został zastąpiony przez Isco.

Kibice zgromadzeni na stadionie Realu Sociedad od początku oglądali intensywne spotkanie, w którym żadna ze stron na dłużej nie potrafiła przejąć inicjatywy. Dodatkowo bardzo dobrze spisywali się defensywnie usposobieni piłkarze i bramkarze praktycznie nie musieli interweniować.

Dopiero w końcówce pierwszej połowy Claudio Bravo zdołał sparować strzał Karima Benzemy, ale wobec dobitki Illarramendiego był już bez szans. Defensywny pomocnik Królewskich z gola się nie cieszył, gdyż jeszcze przed rokiem na tym stadionie grał w roli gospodarza.

Illarramendi strzela przeciwko swoim byłym kolegom:

[wrzuta=01IGATIHcq3,cristianoronaldo1]

Po zmianie stron wynik mógł podwyższyć Sergio Ramos, który po rzucie rożnym z główki trafił piłką w poprzeczkę. Jego wyczyn powtórzył Benzema. Francuz w drugiej połowie grał jak z nut i z 18 metrów również huknął w obramowanie bramki Bravo.

Znacznie skuteczniejszy od swoich kolegów okazał się Gareth Bale. Dość niespodziewanie Walijczyk otrzymał podanie od... golkipera gospodarzy i bez chwili zastanowienia posłał piłkę tuż przy pustym słupku.

To nie był koniec popisu Królewskich, którym z minuty na minutę grało się coraz łatwiej. Swój dobry występ bramkową akcją przypieczętowali dwaj środkowi obrońcy - Ramos z główki zagrał do Pepe, a ten już po raz czwarty w tym sezonie wpisał się na listę strzelców. Chwilę później na boisku pojawił się Alvaro Morata, który w swojej pierwszej akcji wykorzystał kapitalną asystę innego rezerwowego - Angela di Marii i ustalił wynik meczu.

Na samym szczycie status-quo. Atletico wciąż ma oczko przewagi nad FC Barceloną i trzy nad Realem Madryt.

Real Sociedad - Real Madryt 0:4 (0:1)

0:1 - Illarramendi 45'

0:2 - Bale 66'

0:3 - Pepe 85' 0:4 - Morata 88' Składy:

Real Sociedad: Bravo - Carlos Martinez, Mikel Gonzalez (74' Ruben Pardo), Inigo Martinez, Jose Angel (18' Ansotegi) - Zurutuza (63' Agirretxe), Elustondo, Bergara, Canales - Vela, Griezmann.

Real Madryt: Diego Lopez - Carvajal, Pepe, Ramos, Nacho - Alonso, Modrić, Illarramendi - Bale (86' Morata), Benzema, Isco (81' di Maria).

Żółte kartki: Mikel Gonzalez, Inigo Martinez, Bergara (Sociedad) oraz Alonso, Illarramendi, Carvajal (Real Madryt).

Rayo Vallecano - Celta Vigo 3:0 (1:0) 1:0 - Rochina 26' 2:0 - Bueno 49' 3:0 - Bueno 60'

Czerwona kartka: Rat /64', za uderzenie rywala/ (Rayo).