U-18: Zacięty bój z Finami, piękny gol Łukowskiego!

W rozegranym w Piotrkowie Trybunalskim pierwszym spotkaniu towarzyskiego dwumeczu reprezentacja Polski U-18 zremisowała z Finlandią 3:3, choć jeszcze w 77. minucie przegrywała 1:3.

Maciej Kmita
Goście wyszli na prowadzenie w 12. minucie po tym, jak Anselmi Nurmela pokonał Mateusza Kuchtę precyzyjnym strzałem sprzed pola karnego. Do wyrównania doprowadził Robert Bartczak - pomocnik Legii Warszawa wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Finlandii.

Prowadzenie fińskiemu zespołowi przywrócił w 68. minucie Elias Ahde, który po prostopadłym podaniu z głębi pola minął Kuchtę i wpakował piłkę do pustej bramki, a w 77. minucie rzut karny za zagraniu ręką w polu karnym Jana Bednarka wykorzystał Richard Jensen.

Podopieczni Rafała Janasa szybko zdobyli kontaktowego gola za sprawą Jakuba Łukowskiego, który pokonał Miikkę Mujunena pięknym strzałem z 30 metrów, a w 81. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w pole karne Finlandii Wojciech Kochański zgrał piłkę głową do Damiana Garbacika, a ten z bliska doprowadził do remisu.

Był to czwarty mecz reprezentacji Polski w tej kategorii wiekowej, ale pierwszy rozegrany w Polsce. Do rewanżu z Finami dojdzie w środę w Bełchatowie.