Primera Division: Potknięcia faworytów, wielkie przełamanie po 121 dniach!

Już cztery miesiące na ligowe zwycięstwo czekali kibice Getafe. Upragniona wygrana przyszła w wyjazdowym meczu z Valencią. W niedzielę również dwóch innych faworytów straciło punkty.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Z piątą Sevillą punktami zrównała się ekipa Realu Sociedad. Trenerowi Jagobie Arrasate nie udał się eksperyment z posadzeniem na ławce rezerwowych kluczowych piłkarzy - Rubena Pardo, Antoine Griezmanna i Sergio Canalesa. Baskowie bez tej trójki mieli spore problemy ze stwarzaniem sytuacji i jedynie zremisowali z mającą przed tym spotkaniem serię pięciu porażek z rzędu Osasuną Pampeluna.

Również punkt z niżej notowanym rywalem wywalczyło Villarreal. Żółte Łodzie Podwodne w starciu dwóch beniaminków zremisowały 1:1 z Elche. W przypadku wygranej gracze Marcelino Garcii Torala znaleźliby się zaledwie cztery punkty za Athletic Bilbao.

W kluczowym pojedynku na dole tabeli komplet oczek zgarnął zespół Realu Valladolid, który wyszedł ze strefy spadkowej kosztem niedzielnego rywala - Almerii.

Do siódmego miejsca miała się zbliżyć Valencia. Nietoperze przyjmowali zespół, który w piętnastu kolejnych ligowych spotkaniach ani razu nie wywalczył kompletu punktów - Getafe. Na dodatek już w 6. minucie do siatki trafił zimowy nabytek Juana Antonio Pizziego - Eduardo Vargas. Gospodarze poczuli się komfortowo i nieco odpuścili konfrontację, co w ciągu dwóch minut za sprawą Angela Lafity oraz Cipriana Mariki wykorzystali popularni Azulones.

Po zmianie stron Valencia starała się odpowiedzieć, ale bardzo dobrze między słupkami spisywał się Jordi Codina. Zbyt pewnych siebie miejscowych w samej końcówce dobił jeszcze Pedro Leon i ligowa wygrana Getafe po 121 dniach stała się faktem. Było to jednocześnie premierowe zwycięstwo w Hiszpanii trenera Cosmina Contry, które pozwoliło ekipie z przedmieść Madrytu wyskoczyć ze strefy spadkowej.