Czołówka ucieka Stalówce, Motor kroczy ku III lidze - wyniki sobotnich meczów 22. kolejki gr. wschodniej II ligi

Stal Stalowa Wola przegrała w sobotę z Olimpią Elbląg. Zwycięstwo zanotowała Siarka Tarnobrzeg, a punkt zdobyły Wigry Suwałki. Oznacza to, że Stalówka po tej kolejce spadnie z podium.

Mateusz Lis
Mateusz Lis

Wciąż wiosną nie przegrali piłkarze Concordii Elbląg. Tym razem nie mogą jednak mieć tylu powodów do zadowolenia. W sobotę zremisowali mecz z ostatnim w tabeli Radomiakiem Radom i wydaje się, że oba zespoły powinny już myśleć o grze w III lidze w przyszłym sezonie. W Radomiu sytuacji strzeleckich nie brakowało, ale kibice goli się nie doczekali. Dla Zielonych był to już dziesiąty z rzędu mecz bez zwycięstwa. Radomianie po raz ostatni wygrali 19 października.

W niedużo lepszej sytuacji są piłkarze Świtu Nowy Dwór Mazowiecki. Dodatkowo przegrali ze Stalą Rzeszów, chociaż byli groźniejsi. Jedyny gol w tym meczu padł na trzynaście minut przed końcem. Strzał Aleksejsa Kolesnikovsa trafił w słupek, ale dobitka Szymona Kaźmierowskiego do pustej bramki była już skuteczna. Dla rzeszowian było to przełamanie, bowiem wygrali pierwszy raz wiosną.

Motor Lublin wiosną miał zatrzeć fatalne wrażenie po rundzie jesiennej i skutecznie walczyć o utrzymanie. Tymczasem jest wprost przeciwnie i lublinianie zawzięcie kroczą ku III lidze. Teraz zdecydowanie przegrali z Siarką. Strzelanie rozpoczął Łukasz Nadolski wykorzystując centrę z rzutu rożnego. Kwadrans później jeden z obrońców gospodarzy zagrał ręką w "szesnastce", a sprawiedliwość wymierzył Marcin Truszkowski. Ten sam zawodnik wpisał się na listę strzelców jeszcze raz w drugiej połowie. Motor potrafił jedynie zmniejszyć rozmiary porażki. W 69. minucie gola z rzutu karnego strzelił Damian Jaroń. Dzięki temu zwycięstwu Siarka, przynajmniej na kilkanaście godzin, została liderem. Pogoń Siedlce swój mecz rozegra dzień później.

Skutecznym pościgiem popisali się gracze Wigier Suwałki. Przez długi czas mecz w Puławach dobrze układał się dla gospodarzy. Wisła objęła prowadzenie po bramce Konrada Nowaka. Gdy w 68. minucie Iwan Litwiniuk zdobył gola strzałem bezpośrednio z rzutu rożnego wydawało się, że gospodarzom nic złego już się nie stanie. Jednak sześć minut później Povilas Luksys zdobył gola kontaktowego, a na dwie minuty przed końcem rzut karny wykorzystał Tomasz Tuttas. Wcześniej w polu karnym rywala sfaulował Mateusz Pielach.

Szybko rozstrzygnął się mecz w Elblągu. Już w 14. minucie Anton Kołosow celną główką pokonał Tomasza Wietechę. Więcej bramek już nie padło i Olimpia zwyciężyła ze Stalą Stalowa Wola. W całym mecz gospodarze byli stroną przeważającą. Sytuacje bramkowe Stalówki można było policzyć na palcach u jednej ręki. Wobec tego stalowowolanie spadli z podium.

Najwięcej emocji dostarczył ostatni z sobotnich meczów. Znicz Pruszków podejmował Olimpię Zambrów. Gospodarze dobrze otworzyli spotkanie i gola w 9. minucie zdobył Marcin Bochenek. Ta część gry nie była jednak zbyt porywająca i na emocje fani czekali do drugiej połowy. Rozpoczęły się one już w 47. minucie, gdy Bochenek skutecznie sfinalizował indywidualną akcję. Dość szybko, bo siedem minut później, Michał Steć zdobył gola kontaktowego dobijając strzał jednego z partnerów. Po chwili był już remis! Kamil Zapolnik silnym strzałem z linii pola karnego pokonał golkipera Znicza. A Olimpia nie zwalniała. W 68. minucie była już na prowadzeniu za sprawą Przemysława Jastrzębskiego, który wykończył kontratak. Znicz rzucił się do odrabiania strat i udało mu się to w końcowej fazie spotkania. Adrian Paluchowski wykorzystał rzut karny. Został on podyktowany po faulu Piotra Czaplińskiego na Marcinie Rackiewiczu. Gospodarze kończyli jeszcze w "10". W 87. minucie za dwie żółte kartki z boiska wyleciał Andrzej Niewulis.

Wyniki sobotnich meczów 22. kolejki gr. wschodniej II ligi:

Radomiak Radom - Concordia Elbląg 0:0

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Stal Rzeszów 0:1 (0:0)
0:1 - Kaźmierowski 77'

Motor Lublin - Siarka Tarnobrzeg 1:3 (0:2)

2:2 - Tuttas 88' (k.)

Olimpia Elbląg - Stal Stalowa Wola 1:0 (1:0)
1:0 - Kołosow 14'

Znicz Pruszków - Olimpia Elbląg 3:3 (1:0) 1:0 - Bochenek 9' 2:0 - Bochenek 47' 2:1 - Steć 54' 2:2 - Zapolnik 59' 2:3 - Jastrzębski 68' 3:3 - Paluchowski 86' (k.)

II liga gr. wschodnia 2013/2014

M Drużyna M Z R P Bramki Pkt

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!